Kaag noemt uitlatingen Poetin over sancties 'oorlogspropaganda'
DEN HAAG (ANP) - Wat de Russische president Vladimir Poetin zegt over westerse sancties tegen zijn land is de "omgekeerde wereld", zegt minister van Financiën Sigrid Kaag. Poetin draait de zaken steeds om, wat "sowieso oorlogspropaganda" naar het Russische volk is, aldus de bewindsvrouw in WNL op Zondag. De Russische president zei dat hij het sanctiepakket vindt grenzen aan een "oorlogsverklaring".
"De schending van de soevereiniteit van Oekraïne, de invasie en nu de oorlogshandelingen door Rusland staan buiten kijf", zegt Kaag daarop. "Dáár is de oorlogsdaad begonnen. Het antwoord is een bescherming van de rechtsorde én vrede en veiligheid in Europa." Het stevige sanctiepakket waarmee het Westen de Russische economie en de cirkel rond Poetin wil raken, is een "belangrijk pressiemiddel".
De harde taal van Poetin past binnen zijn tactiek, meent Kaag. Volgens de vicepremier (D66) zijn er ook zorgen "dat hij steeds meer uit isolement handelt". Verdere radicalisering dreigt dan, aldus de bewindsvrouw.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
1 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".
5 uur geleden