Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: nalatigheid KLM onacceptabel, maar nog geen consequenties

Kaag: nalatigheid KLM onacceptabel, maar nog geen consequenties

DEN HAAG (ANP) - Dat KLM nauwelijks voortgang boekt op de afspraken die zijn verbonden aan de staatssteun, is volgens minister van Financiën Sigrid Kaag "onacceptabel". De bewindsvrouw wil in gesprek met de nieuwe topvrouw Marjan Rintel, maar geeft toe dat het kabinet nog geen consequenties kan verbinden aan de "zeer gebrekkige naleving van de voorwaarden".

Kaag sprak, samen met collega-minister Mark Harbers (Infrastructuur) met de Tweede Kamer over de aandelenuitgifte van Air France-KLM, waarvan de staat aandeelhouder is. Maar ook de bevindingen van staatsagent Jeroen Kremers kwamen aan bod. Kremers werd aangesteld om toezicht te houden nadat het kabinet miljarden aan staatssteun had beloofd aan KLM in de coronacrisis. In ruil ervoor moeten onder meer de personeelskosten omlaag en moet KLM sneller vergroenen.

Hoewel Kaag ook erkent dat "we corona nog niet zo lang achter ons hebben gelaten", moet KLM meer laten zien. Het is volgens haar onverteerbaar dat "er in de perceptie zo lichtvaardig wordt omgegaan" met de afspraken. Kaag en Harbers hebben KLM duidelijk gemaakt dat het ze "menens" is. Maar een stok achter de deur is er niet, moest de bewindsvrouw toegeven tegenover een kritische Kamer.

Staatssteun uitgesloten

Intrekken van de staatssteun is sowieso uitgesloten, omdat het kabinet zich betrouwbaar wil opstellen tegenover de banken (het kabinet staat garant voor leningen) en KLM zelf. Toch kijkt het kabinet naar manieren om wel consequenties te verbinden aan de nalatigheid van KLM. "We zijn er in de stilte mee bezig", aldus Kaag.

Intussen vestigt zij haar hoop op Rintel, die over ruim een maand president-directeur van KLM wordt. "Ik denk dat we haar een kans moeten geven om tot snelle oplossingen te komen", zegt Kaag. Ze verwacht dat Rintel "grote stappen" wil zetten.

Meer uit Politiek

Jetten wil niet te bescheiden zijn tijdens het diner met Trump

WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.

15 uur geleden
Jetten vindt Amerikaanse blokkade van Iran onwenselijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.

16 uur geleden
D66 tegen asielwetten, CDA lijkt nodig voor meerderheid

DEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.

16 uur geleden
GL-PvdA mag van Kiesraad Progressief Nederland heten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.

19 uur geleden
Excuses kabinet voor rol overheid bij gedwongen afstaan kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.

21 uur geleden
Yeşilgöz ziet deelname aan blokkade Hormuz niet voor zich

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.

1 dag geleden
Jetten: overwinning Magyar markeert nieuwe stap voor Hongarije

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.

1 dag geleden