Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag naar Suriname om irritaties over slavernijexcuses te sussen

Kaag naar Suriname om irritaties over slavernijexcuses te sussen

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Sigrid Kaag reist deze donderdag naar Suriname voor overleg over de Nederlandse excuses voor het slavernijverleden. Ze ontmoet een dag later (Nederlandse tijd) onder anderen president Chan Santokhi, parlementariërs en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties.

Het kabinet is volgens ingewijden vooralsnog van plan om op 19 december excuses aan te bieden voor het slavernijverleden. Premier Mark Rutte geeft die dag een toespraak in het Nationaal Archief. De aanloop naar dat moment is volgens critici niet goed verlopen. Er zou overhaast te werk zijn gegaan, mensen uit voormalige Nederlandse koloniën en andere betrokkenen zouden te weinig gehoord zijn en er zijn zorgen of de manier waarop de excuses vorm krijgen wel aanvaard worden.

De afgelopen weken is in Nederland en daarbuiten overleg gevoerd over de kabinetsplannen om te voorkomen dat de excuses straks verkeerd vallen. Toch werd op het laatste moment nog besloten om Kaag als vicepremier naar Suriname te sturen. Ze zal daar de plannen naar eigen zeggen toelichten.

Een definitief besluit over de invulling van de 19e wordt vrijdag genomen tijdens de ministerraad, die normaal gesproken al 's ochtends begint. Dat zal dus hoogstwaarschijnlijk al vastliggen zodra Kaag met de Surinaamse politici om tafel gaat. De vicepremier zal waarschijnlijk in Suriname wel nog even overleggen met minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) die maandag namens de Nederlandse regering spreekt in Paramaribo.

Er gaan ook kabinetsleden naar Caribisch Nederland (Bonaire, Sint Eustatius en Saba) en de zelfstandige landen binnen het koninkrijk, Aruba, Curaçao en Sint Maarten.

Meer uit Binnenland

Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

1 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

2 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

2 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

3 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

3 uur geleden
Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

7 uur geleden
Advocaat Knoops voorwaardelijk geschorst door tuchtcollege

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.

7 uur geleden