Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: miljoen euro naar WHO voor bestrijding coronavirus

Kaag: miljoen euro naar WHO voor bestrijding coronavirus

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 1 miljoen euro aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) over voor de bestrijding van het nieuwe coronavirus. Dat heeft minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) vrijdag bekendgemaakt.

Het geld is niet alleen bedoeld voor de bestrijding van het virus, maar ook voor de "goede verzorging van mensen die mogelijkerwijs zijn geïnfecteerd". Hulpverleners moeten in staat worden gesteld "om snel te reageren, niet alleen in China maar juist in landen waar ook het virus dreigt toe te slaan". Het kan zomaar de kop opsteken in landen die veel minder in staat zijn een uitbraak op te vangen dan China, zegt Kaag.

De economische schade die het virus in China en het buitenland aanricht is nog moeilijk te overzien, maar wordt wel voelbaar, zegt Kaag. Er staan miljarden op het spel, want Nederland drijft veel handel met China, waar de ziekteverwekker voor het eerst opdook. Het ligt voor de hand om te denken dat bijvoorbeeld het toerisme en de handel getroffen worden, maar welke sectoren het precies raakt is nog niet duidelijk.

Meer uit Gezond

Amsterdam UMC gaat luchtvervuiling bijhouden in patiëntendossiers

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam UMC gaat in patiëntendossiers bijhouden in hoeverre patiënten in hun woonomgeving worden blootgesteld aan luchtvervuiling. Het ziekenhuis hoopt patiënten daardoor persoonlijke en praktische tips te kunnen geven om de risico's van luchtverontreiniging te verkleinen, bevestigt kinderarts Berber Kapitein na berichtgeving door RTL Nieuws.

9 uur geleden
Nieuwe variant van coronavirus leidt niet tot andere klachten

BILTHOVEN (ANP) - Een nieuwe variant van het coronavirus gaat rond, maar die leidt tot dezelfde symptomen als de vorige versies van het virus. Mensen die de variant XFG oplopen, kunnen keelpijn en een loopneus krijgen. Ook moeten ze niezen en hoesten. "De ernst van de klachten was hetzelfde. Er zijn geen aanwijzingen dat deelnemers de keelpijn ernstiger vonden", aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

2 dagen geleden
Betere afspraken nodig over aanvaardbare prijzen dure medicijnen

DEN HAAG (ANP) - Er zijn betere afspraken nodig over maatschappelijk aanvaardbare prijzen voor dure medicijnen. Dat schrijven Zorginstituut Nederland, de Nederlandse Zorgautoriteit en de Autoriteit Consument & Markt in een gezamenlijk advies aan de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

2 dagen geleden
Werkloosheid stijgt naar hoogste niveau in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in september gestegen tot het hoogste niveau in vier jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In augustus was dat 3,9 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 8000 per maand toe. Er waren vooral meer 25-plussers werkloos.

2 dagen geleden
Onderzoek: minder kans op werk voor mensen met diabetes type 2

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met diabetes type 2 hebben door hun gezondheidsklachten minder kans op een betaalde baan. En als ze wel werk hebben, is hun salaris lager. "Dit kost de samenleving ten minste een miljard euro per jaar aan verloren productie", maar het totale effect is groter, constateert het bureau SEO Economisch Onderzoek.

2 dagen geleden
Mensen krijgen vanaf volgend jaar nieuw vaccin tegen HPV

DEN HAAG (ANP) - Mensen kunnen vanaf eind volgend jaar een nieuw vaccin krijgen tegen het humaan papillomavirus (HPV), een virus dat baarmoederhalskanker en enkele andere soorten kanker kan veroorzaken. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) heeft dat maandag aangekondigd.

5 dagen geleden
Meeste partijen willen eigen risico in zorg behouden of verhogen

DEN HAAG (ANP) - De immer stijgende zorgkosten zijn voor de meeste partijen aanleiding om de zorgpremies of eigen bijdragen te verhogen. Daarbij zijn de ogen vooral gericht op het eigen risico, dat mensen moeten betalen als ze daadwerkelijk zorg uit het basispakket gebruiken.

1 week geleden