Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: Mercosur-verdrag krijgt het moeilijk in veel EU-landen

Kaag: Mercosur-verdrag krijgt het moeilijk in veel EU-landen

DEN HAAG (ANP) - Het handelsverdrag van de Europese Unie met een aantal Latijns-Amerikaanse landen (Mercosur) krijgt het moeilijk in een flink aantal Europese landen, aldus minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel). Deze week verklaarde de Tweede Kamer al het verdrag niet te steunen.

"Mercosur zal een zware dobber worden in veel EU-landen", zei de bewindsvrouw vrijdag na de ministerraad. Er zijn zorgen over meer de gevolgen van het verdrag voor het milieu en de boeren.

De Kamer nam dinsdag een motie van de Partij voor de Dieren aan waarin het kabinet wordt gevraagd Brussel te laten weten dat het zijn steun voor het verdrag intrekt. Die motie kan het kabinet volgens Kaag niet uitvoeren omdat het verdrag nog niet klaar is en nog niet door het kabinet is ontvangen.

"Het kabinet zal geen standpunt innemen voordat de daartoe benodigde stukken beschikbaar zijn", schrijft Kaag aan de Kamer. Maar het politieke signaal dat de Kamer met de motie afgeeft is duidelijk, zei de minister. Pas eind dit jaar komen de stukken. Dan zal een volgend kabinet erover beslissen.

Meer uit Politiek

Stoffer pleit voor verdeling asielzoekers op cultuur en religie

NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.

23 uur geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

1 dag geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

1 dag geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

1 dag geleden
'Vliegend team' rond asiel is opgestart, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.

2 dagen geleden
Van Weel: geen geld om verkeersboetes gelijk te houden

DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).

2 dagen geleden
Berendsen noemt gedrag Rusland na drone-incident "roekeloos".

DEN HAAG (ANP) - "Roekeloos" noemt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) het gedrag van Rusland nadat een drone van dat land is neergekomen in het oosten van NAVO-bondgenoot Roemenië. "Het is zorgelijk om te zien", zei hij voor aanvang van de ministerraad.

2 dagen geleden