Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: Mercosur-verdrag krijgt het moeilijk in veel EU-landen

Kaag: Mercosur-verdrag krijgt het moeilijk in veel EU-landen

DEN HAAG (ANP) - Het handelsverdrag van de Europese Unie met een aantal Latijns-Amerikaanse landen (Mercosur) krijgt het moeilijk in een flink aantal Europese landen, aldus minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel). Deze week verklaarde de Tweede Kamer al het verdrag niet te steunen.

"Mercosur zal een zware dobber worden in veel EU-landen", zei de bewindsvrouw vrijdag na de ministerraad. Er zijn zorgen over meer de gevolgen van het verdrag voor het milieu en de boeren.

De Kamer nam dinsdag een motie van de Partij voor de Dieren aan waarin het kabinet wordt gevraagd Brussel te laten weten dat het zijn steun voor het verdrag intrekt. Die motie kan het kabinet volgens Kaag niet uitvoeren omdat het verdrag nog niet klaar is en nog niet door het kabinet is ontvangen.

"Het kabinet zal geen standpunt innemen voordat de daartoe benodigde stukken beschikbaar zijn", schrijft Kaag aan de Kamer. Maar het politieke signaal dat de Kamer met de motie afgeeft is duidelijk, zei de minister. Pas eind dit jaar komen de stukken. Dan zal een volgend kabinet erover beslissen.

Meer uit Politiek

Nieuw minderheidskabinet wordt op 23 februari beëdigd

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA wordt op 23 februari beëdigd. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag officieel naar buiten gebracht. De datum werd al langer genoemd als dag van het aantreden van het minderheidskabinet.

1 dag geleden
Discriminerende taal online normaler door gebruik in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Discriminerende taal wordt online steeds normaler omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken, meldt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme na onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Vooral racisme en discriminatie tegen moslims en joden op het internet neemt toe na uitspraken in de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Kamer: vertel vrouwen of ze dicht borstweefsel hebben

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.

1 dag geleden
Tielen: kabinet gaat nu niet meer investeren in vrouwengezondheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat tot 2030 niet extra investeren in vrouwengezondheid als het aan demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie) ligt. Volgens de VVD-bewindsvrouw moeten de investeringen momenteel meer van andere kanten komen.

1 dag geleden
Hermans: geen zorgen over gasvoorraad, wel 'vinger aan de pols'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.

1 dag geleden
Paternotte opnieuw fractieleider D66, verwacht nu zwaardere klus

DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.

2 dagen geleden
VVD-fractie kiest zoals verwacht Brekelmans als voorzitter

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.

2 dagen geleden