Kaag: Mercosur-verdrag krijgt het moeilijk in veel EU-landen
DEN HAAG (ANP) - Het handelsverdrag van de Europese Unie met een aantal Latijns-Amerikaanse landen (Mercosur) krijgt het moeilijk in een flink aantal Europese landen, aldus minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel). Deze week verklaarde de Tweede Kamer al het verdrag niet te steunen.
"Mercosur zal een zware dobber worden in veel EU-landen", zei de bewindsvrouw vrijdag na de ministerraad. Er zijn zorgen over meer de gevolgen van het verdrag voor het milieu en de boeren.
De Kamer nam dinsdag een motie van de Partij voor de Dieren aan waarin het kabinet wordt gevraagd Brussel te laten weten dat het zijn steun voor het verdrag intrekt. Die motie kan het kabinet volgens Kaag niet uitvoeren omdat het verdrag nog niet klaar is en nog niet door het kabinet is ontvangen.
"Het kabinet zal geen standpunt innemen voordat de daartoe benodigde stukken beschikbaar zijn", schrijft Kaag aan de Kamer. Maar het politieke signaal dat de Kamer met de motie afgeeft is duidelijk, zei de minister. Pas eind dit jaar komen de stukken. Dan zal een volgend kabinet erover beslissen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid heeft geschrokken gereageerd op het nieuws dat een man in een elektrische rolstoel in Utrecht in brand is gestoken. "Dit gaat alle grenzen over."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA "gaat rustig kauwen" op de asielwetten waar de Eerste Kamer maandag en dinsdag over heeft gedebatteerd. De partij bezit de sleutel tot een meerderheid voor de wetten, maar senator Madeleine van Toorenburg wilde dinsdag nog niet prijsgeven of haar fractie voor gaat stemmen. De stemming is volgende week.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.
1 dag geleden