Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: mensen die nu in nood zijn, kunnen niet wachten tot 2023

Kaag: mensen die nu in nood zijn, kunnen niet wachten tot 2023

DEN HAAG (ANP) - Mensen die nu al moeite hebben hun vaste lasten te betalen, konden niet wachten op de maatregelen die het kabinet voor volgend jaar in petto had om hen te helpen. Daarom is de afgelopen dagen nog koortsachtig overleg gevoerd over een prijsplafond voor energie. Dat zegt minister Sigrid Kaag (Financiën) bij het aanbieden van de miljoenennota in de Tweede Kamer.

In de begroting voor volgend jaar is een pakket koopkrachtmaatregelen opgenomen dat optelt tot ruim 17 miljard euro. Dit jaar was al 7 miljard euro uitgetrokken om de gevolgen van met name de sterk stijgende energierekening te dempen. Tot voor kort hield het kabinet vol dat dit jaar niet meer maatregelen mogelijk zouden zijn, vooral door uitvoeringsproblemen.

Dat op de valreep toch nog iets bleek te kunnen, is volgens Kaag te danken aan "een samenspel tussen overheid, energieleveranciers en besluitvorming in Brussel". Zij benadrukt dat het prijsplafond, oorspronkelijk een voorstel van de oppositiepartijen PvdA en GroenLinks, een tijdelijke maatregel is die een deel van de onzekerheid bij huishoudens moet wegnemen.

De meest kwetsbare groepen zien hun koopkracht het sterkst verbeteren door de maatregelen. Vooral de forse verhoging van het minimumloon draagt daaraan bij. "Maar het blijft zoeken naar de balans op een heel smal koord", waarschuwt Kaag. "We kunnen niet alle gevolgen van de inflatie wegnemen. We zullen niet alle mensen bereiken."

De bewindsvrouw benadrukt daarbij ook het belang van solide overheidsfinanciën en de noodzaak van investeringen in onder meer onderwijs, defensie, klimaat- en stikstofbeleid. "De problemen van nu mogen ons het zicht op de toekomst niet ontnemen."

Meer uit Politiek

Karremans noemt Belgisch tolvignet teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans is teleurgesteld dat België doorgaat met de invoering van een tolvignet. De minister van Infrastructuur is gisteren door zijn Vlaamse collega geïnformeerd dat het besluit voorligt in de ministerraad bij de zuiderburen.

47 minuten geleden
Sjoerdsma vreest meer honger als strijd Iran en VS doorgaat

SHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.

17 uur geleden
Karremans wil dat luchtvaartmaatschappijen boetes kunnen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.

20 uur geleden
Heinen noemt Spaans voorstel eurobonds eentje voor 'de kattenbak'

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt een Spaans voorstel voor meer eurobonds er een "voor de kattenbak". Dat zei hij voorafgaand aan de vergadering van ministers van Financiën van de eurolanden.

20 uur geleden
Voorlopig geen onomkeerbare stappen in maatwerkafspraken Tata

DEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.

1 dag geleden
Keijzer in ongevraagd slotwoord: rechtsstaat faalde in coronatijd

DEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Mona Keijzer vindt dat in de coronaperiode "de democratische rechtsstaat gefaald heeft". Dat zei ze uit eigen beweging aan het einde van haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Commissievoorzitter Daan de Kort wilde haar eigenlijk geen gelegenheid geven voor een slotwoord, maar daar trok zij zich niets van aan.

1 dag geleden
Nauwer samenwerken moet kind in onveilige situatie beter helpen

DEN HAAG (ANP) - Een breed scala aan instanties die zich bezighouden met de veiligheid van kinderen en gezinnen gaan meer met elkaar samenwerken. Op die manier moeten kinderen in een onveilige (thuis)situatie beter geholpen kunnen worden. Over de intensievere samenwerking zijn afspraken gemaakt door onder andere jeugdzorginstellingen, Veilig Thuis, gemeenten en de rijksoverheid.

1 dag geleden