Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: mensen die nu in nood zijn, kunnen niet wachten tot 2023

Kaag: mensen die nu in nood zijn, kunnen niet wachten tot 2023

DEN HAAG (ANP) - Mensen die nu al moeite hebben hun vaste lasten te betalen, konden niet wachten op de maatregelen die het kabinet voor volgend jaar in petto had om hen te helpen. Daarom is de afgelopen dagen nog koortsachtig overleg gevoerd over een prijsplafond voor energie. Dat zegt minister Sigrid Kaag (Financiën) bij het aanbieden van de miljoenennota in de Tweede Kamer.

In de begroting voor volgend jaar is een pakket koopkrachtmaatregelen opgenomen dat optelt tot ruim 17 miljard euro. Dit jaar was al 7 miljard euro uitgetrokken om de gevolgen van met name de sterk stijgende energierekening te dempen. Tot voor kort hield het kabinet vol dat dit jaar niet meer maatregelen mogelijk zouden zijn, vooral door uitvoeringsproblemen.

Dat op de valreep toch nog iets bleek te kunnen, is volgens Kaag te danken aan "een samenspel tussen overheid, energieleveranciers en besluitvorming in Brussel". Zij benadrukt dat het prijsplafond, oorspronkelijk een voorstel van de oppositiepartijen PvdA en GroenLinks, een tijdelijke maatregel is die een deel van de onzekerheid bij huishoudens moet wegnemen.

De meest kwetsbare groepen zien hun koopkracht het sterkst verbeteren door de maatregelen. Vooral de forse verhoging van het minimumloon draagt daaraan bij. "Maar het blijft zoeken naar de balans op een heel smal koord", waarschuwt Kaag. "We kunnen niet alle gevolgen van de inflatie wegnemen. We zullen niet alle mensen bereiken."

De bewindsvrouw benadrukt daarbij ook het belang van solide overheidsfinanciën en de noodzaak van investeringen in onder meer onderwijs, defensie, klimaat- en stikstofbeleid. "De problemen van nu mogen ons het zicht op de toekomst niet ontnemen."

Meer uit Politiek

Sjoerdsma weet niets van "schaduwdeal" naast akkoord met PRO

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.

3 uur geleden
Kabinet zint niet op alternatief voor AOW-plan, zegt Vijlbrief

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.

5 uur geleden
Ouwehand mist benodigde 'maximale energie' voor partijleiderschap

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.

5 uur geleden
Partijen willen opheldering over 'schaduwdeal' van Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.

6 uur geleden
Jetten: eerst deal over sociale zekerheid, dan praten over geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiële afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.

6 uur geleden
VVD botst met Kamer over bezuinigingen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.

8 uur geleden
D66: alternatief voor bezuinigingen mag buiten sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.

9 uur geleden