Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: mensen die nu in nood zijn, kunnen niet wachten tot 2023

Kaag: mensen die nu in nood zijn, kunnen niet wachten tot 2023

DEN HAAG (ANP) - Mensen die nu al moeite hebben hun vaste lasten te betalen, konden niet wachten op de maatregelen die het kabinet voor volgend jaar in petto had om hen te helpen. Daarom is de afgelopen dagen nog koortsachtig overleg gevoerd over een prijsplafond voor energie. Dat zegt minister Sigrid Kaag (Financiën) bij het aanbieden van de miljoenennota in de Tweede Kamer.

In de begroting voor volgend jaar is een pakket koopkrachtmaatregelen opgenomen dat optelt tot ruim 17 miljard euro. Dit jaar was al 7 miljard euro uitgetrokken om de gevolgen van met name de sterk stijgende energierekening te dempen. Tot voor kort hield het kabinet vol dat dit jaar niet meer maatregelen mogelijk zouden zijn, vooral door uitvoeringsproblemen.

Dat op de valreep toch nog iets bleek te kunnen, is volgens Kaag te danken aan "een samenspel tussen overheid, energieleveranciers en besluitvorming in Brussel". Zij benadrukt dat het prijsplafond, oorspronkelijk een voorstel van de oppositiepartijen PvdA en GroenLinks, een tijdelijke maatregel is die een deel van de onzekerheid bij huishoudens moet wegnemen.

De meest kwetsbare groepen zien hun koopkracht het sterkst verbeteren door de maatregelen. Vooral de forse verhoging van het minimumloon draagt daaraan bij. "Maar het blijft zoeken naar de balans op een heel smal koord", waarschuwt Kaag. "We kunnen niet alle gevolgen van de inflatie wegnemen. We zullen niet alle mensen bereiken."

De bewindsvrouw benadrukt daarbij ook het belang van solide overheidsfinanciën en de noodzaak van investeringen in onder meer onderwijs, defensie, klimaat- en stikstofbeleid. "De problemen van nu mogen ons het zicht op de toekomst niet ontnemen."

Meer uit Politiek

Schoof vindt Claude 'fantastisch visitekaartje voor Nederland'

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof wenst Claude "heel veel succes" tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival in Basel. De premier spreekt van "een fantastisch visitekaartje voor Nederland".

22 uur geleden
Moskeekoepels willen dat regering 'onrecht' in Gaza veroordeelt

DEN HAAG (ANP) - De samenwerkende regionale moskeekoepels, de K9, roept de regering op zich "ondubbelzinnig uit te spreken tegen het onrecht dat de Palestijnse bevolking wordt aangedaan door de Israëlische overheid". "Trek nu een rode lijn", aldus de organisatie in een verklaring.

1 dag geleden
Dassen wil Verenigd Koninkrijk terug in Europese Unie

UTRECHT (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen ziet het Verenigd Koninkrijk graag terugkomen bij de Europese Unie. Dat zegt hij zaterdag in een speech op het congres van Volt in Utrecht. Hij noemt de Brexit "de meest pijnlijke fout uit de recente Europese geschiedenis".

1 dag geleden
Nederland krijgt 'brede steun' voor uitnodigen Zelensky op top

ANTALYA (ANP) - Veel NAVO-landen steunen het Nederlandse pleidooi om de Oekraïense president uit te nodigen voor de NAVO-top in Den Haag, zegt buitenlandminister Caspar Veldkamp. President Volodymyr Zelensky's komst is onzeker door bezwaren van de Verenigde Staten daartegen.

3 dagen geleden
Keijzer werkt aan wet om alleen corporatiehuur te bevriezen

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer werkt aan een wetsvoorstel om de sociale huren alleen te bevriezen voor woningcorporaties en niet voor particuliere verhuurders. Dat zeggen ingewijden tegen het ANP. Als ze dit wetsvoorstel daadwerkelijk wil indienen, is daar veel haast bij, omdat woningcorporaties doorgaans in juli de huren verhogen.

3 dagen geleden
Provinciehoofden vragen Faber om spreidingswet niet in te trekken

ASSEN (ANP) - De twaalf commissarissen van de Koning hebben het kabinet opgeroepen om de spreidingswet niet in te trekken. Volgens hen werkt de vorig jaar ingevoerde wet juist goed. "De spreidingswet is een goede oplossing voor de problemen in de asielopvang en biedt een noodzakelijk instrument om te komen tot een robuust stelsel voor de opvang en verdeling van vluchtelingen over het land", aldus de zogeheten Kring van commissarissen.

3 dagen geleden
Peiling: nieuwe maatregelen coalitie kunnen kiezers niet bekoren

DEN HAAG (ANP) - De afspraken die PVV, VVD, NSC en BBB onlangs hebben vastgelegd in de voorjaarsnota, vallen slecht bij kiezers van zowel oppositie- als coalitiepartijen. In een peiling van Ipsos I&O die donderdag is gepubliceerd komt naar voren dat slechts 10 procent van alle kiezers vindt dat het kabinet goede maatregelen neemt. Een derde (33 procent) noemt ze juist (zeer) 'slecht'. Vooral VVD-kiezers tonen zich weinig enthousiast.

3 dagen geleden