Kaag: meer crisisoverleg EU-ministers van Financiën nodig
BRUSSEL (ANP) - Minister Sigrid Kaag vindt dat de EU-ministers van Financiën vaker bij elkaar moeten komen om te overleggen over een gecoördineerde aanpak van de uitdagingen van deze crisistijd. Ze heeft dit in Praag voorgesteld aan haar Tsjechische collega Zbyněk Stanjura, die nog tot 1 januari als tijdelijk EU-voorzitter over de agenda gaat.
"Er wordt veel over coördinatie gesproken", aldus Kaag, maar eens per maand vergaderen zoals nu het geval is, is volgens haar op dit moment te weinig. "De ministers van Financiën moeten sneller schakelen, meer met elkaar praten", zei ze na afloop van een tweedaagse bijeenkomst met haar 26 Europese collega's. Door de oorlog in Oekraïne zit de hele EU in hetzelfde schuitje, met hoge energienota's voor huishoudens en bedrijven en oplopende inflatie. Die verwachten steun van hun regeringen.
Kaag heeft ook aan de Europese Commissie gevraagd om meer aanwijzingen te geven over hoe de lidstaten hun beleid in de huidige energiecrisis op één lijn kunnen krijgen. Nu treffen lidstaten bijvoorbeeld elk verschillende steunmaatregelen voor hun burgers en bedrijven. Ze spraken wel af ervoor te waken dat dergelijke uitgaven de inflatie omhoog stuwen, en daarmee het beleid van de Europese Centrale Bank (ECB) ondermijnen. ECB-baas Christine Lagarde waarschuwde in Praag de lidstaten dat ze de schaal waarop ze steunen goed in de gaten moeten houden.
De volgende, al maanden geleden geplande, vergadering van de EU-ministers van Financiën vindt begin oktober in Luxemburg plaats.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die dienstplicht moeten vervullen en in Nederland asiel aanvragen, maken meer kans op een verblijfsvergunning. Minister Bart van den Brink (Asiel) heeft het beleid voor deze mensen verruimd. Tot nu toe konden alleen Eritreeërs die een militaire dienstplicht moesten vervullen puur op basis daarvan een verblijfsvergunning aanvragen. Landgenoten die een civiele dienstplicht te wachten stond, moesten per geval aantonen dat ze gevaar liepen. Dat is niet meer nodig.
20 uur geleden