Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: Kamer kan alleen mét financiering koopkrachtplan aanpassen

Kaag: Kamer kan alleen mét financiering koopkrachtplan aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil luisteren naar de kritiek van de Kamer op het koopkrachtpakket dat is samengesteld om de pijn van de hoge energieprijzen te verzachten, zegt minister Sigrid Kaag (Financiën). Harde voorwaarde is wel dat de Kamer voorstellen om meer te doen voor mensen met een kleine portemonnee ook voorziet van een financieel plan.

Tijdens een lang debat over dit onderwerp leek het kabinet woensdag de boot juist af te houden. Dat debat wordt op een later moment voortgezet. Kaag zegt dat het kabinet dan moet "terugkomen op de grote roep van deze Kamer of en op welke wijze er misschien nog meer mogelijk is". De schatkistbewaarder voegt er wel aan toe: "dan hoor ik ook graag hoe het gedekt gaat worden". Dat betekent dat partijen zelf duidelijk moeten maken hoe ze hun plannen willen gaan betalen. Het kabinet wil extra kosten niet in de staatsschuld laten lopen.

"De vraag is: is het kabinet bereid om ernaar te kijken toch meer geld bij de lagere middeninkomens terecht te laten komen", zegt PvdA'er Henk Nijboer. "We hebben wel tien alternatieven gehoord in de Kamer". GroenLinks-leider Jesse Klaver wil stukken zien van het kabinet over de opties die zijn verkend, maar waar uiteindelijk niet voor gekozen is. Daar zitten betere ingrepen tussen dan waar het kabinet uiteindelijk voor heeft gekozen, vindt Klaver.

Huren

Minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) gaf tijdens het debat bijvoorbeeld aan dat het kabinet heeft overwogen om de huren te bevriezen of te verlagen. Ook is gekeken naar algemene verlaging van de btw, maar dat is een erg dure maatregel. Het eerder verhogen van het wettelijk minimumloon is qua uitvoering weer ingewikkeld.

Coalitiepartijen D66 en ChristenUnie stelden voor om de energietoeslag van 800 euro toe te kennen aan een grotere groep dan het kabinet had bedacht. Nu hebben mensen hier recht op als zij het moeten doen met maximaal 120 procent van het sociaal minimum (wat je volgens het kabinet maandelijks nodig hebt om rond te komen). D66 en ChristenUnie willen dat ook mensen die op maximaal 130 procent van het sociaal minimum zitten, worden geholpen. Sommige steden richten hun armoedebeleid al op deze groep.

Maar voor andere gemeenten is de groep boven de 120 procent lastig vindbaar, zegt Van Gennip. Bovendien zou het veel geld kosten om de toeslag toe te kennen aan een grotere groep.

Meer uit Binnenland

Steeds meer jongeren ingezet als drugsuithaler

DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.

3 uur geleden
Ook laatste deel A16 bij Rotterdam weer open voor verkeer

ROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.

4 uur geleden
Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen, meldt Pararius

ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.

4 uur geleden
Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

14 uur geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

15 uur geleden
OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

16 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

16 uur geleden