Kaag: inkomensverlies kan niet volledig worden gecompenseerd
BRUSSEL (ANP) - De burgers in de EU zullen er als gevolg van de oorlog in Oekraïne in welvaart op achteruitgaan. "In deze tijden van enorm hoge inflatie is het zo dat we niet volledig kunnen compenseren voor het inkomensverlies dat mensen zal treffen", zei minister Sigrid Kaag (Financiën) bij aankomst in Brussel voor een vergadering van de Eurogroep.
De ministers van Financiën van de negentien eurolanden (Eurogroep) bespreken in Brussel wat ze gezamenlijk kunnen doen om "het hoofd te bieden aan de situatie" nu de inflatie en energieprijzen blijven oplopen. Er moet volgens de D66-bewindsvrouw worden gewaakt voor het doen "van verkeerde beloftes", zei ze. "Er zijn geen gemakkelijke oplossingen."
Ze verwees naar de 2,8 miljard euro die het kabinet vorige week heeft uitgetrokken om de ergste pijn van de sterk gestegen energie- en brandstofprijzen te verzachten. "De reactie daarop is een hele sobere, en er is ook kritiek, en dat begrijp ik", zei ze.
Nederland wil vanwege de onzekere duur en gevolgen van de oorlog in Oekraïne ook in Europees verband voorzichtig te werk gaan en hoe dan ook niet meteen nieuw geld gaan uitgeven om de crisis te helpen bezweren. "Nederland wil kijken naar bestaande middelen." Er liggen nog honderden miljarden aan niet gebruikte subsidies en leningen in Brussel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
4 uur geleden