Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag hoopt dat 'glijdende schaal' bedreigingen stopt

Kaag hoopt dat 'glijdende schaal' bedreigingen stopt

DEN HAAG (ANP) - D66-leider en minister van Financiën Sigrid Kaag hoopt dat er een einde komt aan de "glijdende schaal" van bedreigingen en intimidatie van bijvoorbeeld politici en rechters. Volgens haar is het openbare klimaat in Nederland de afgelopen jaren vergiftigd. Zij verwijst onder meer naar PVV-leider Geert Wilders, die al jarenlang de zwaarst mogelijke beveiliging krijgt. "Je kan verschillen van mening, maar hou het veilig en respectvol voor elkaar."

De dochters van Kaag hebben in het programma College Tour, dat aanstaande zondag te zien is, gezegd dat zij liever willen dat hun moeder stopt met de politiek. Zij zijn bang dat Kaag anders eindigt zoals Els Borst, die tevens politiek leider van D66 was. Borst werd in 2014 vermoord in haar woning door een psychiatrische patiënt.

Volgens Kaag is het een "continue weging" of zij door wil met haar politieke carrière, maar is die zonder aanstaande verkiezingen nu niet aan de orde. Zij en haar gezin spreken er wel vaker over. "Ik ben niet van suiker, en ik voel een grote verantwoordelijkheid als minister en partijleider."

Emotioneel

Kaag was zichtbaar geroerd toen zij de beelden van haar dochters zag en de boodschap overviel haar. "Ik had iets luchtigs verwacht. Iets over mijn aangebrande pannenkoeken bijvoorbeeld", grapt ze. Haar dochters hebben zoiets niet eerder tegen haar gezegd, ook niet toen zij onder zware beveiliging woonden in bijvoorbeeld Syrië, Libanon of Soedan.

Woonminister Hugo de Jonge vindt de beelden "verschrikkelijk om te zien". Zelf werd hij veel bedreigd tijdens de coronacrisis, toen hij minister van Volksgezondheid was. Ook zijn kinderen hebben "met enige regelmaat" gevraagd of hij niet iets anders kon gaan doen. Aan stoppen heeft hij niet gedacht. "Het kwaad mag niet overwinnen".

Andere bewindspersonen

Minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof), ook vaak slachtoffer geweest van bedreigingen, noemt het "verschrikkelijk, echt verschrikkelijk" dat de dochters van Kaag vanwege bedreigingen willen dat hun moeder stopt met haar baan. Zij overweegt zelf niet om te stoppen. "Ik ga niet zwichten daarvoor, mijn gezin ook niet".

Onderwijsminister Robbert Dijkgraaf noemt de bedreigingen vreselijk. "Wat mij diep raakte aan de reactie van Kaag is dat het ook je gezin raakt." Hij denkt dat we ons als samenleving moeten afvragen: is dit het land dat we willen zijn?

Yeşilgöz

Minister Dilan Yeşilgöz (Justitie) zegt dat bedreigingen nooit als een keerzijde geaccepteerd mogen worden. "Dan zeg je 'het hoort erbij', en het hoort er absoluut nooit bij."

Meer uit Politiek

Brekelmans hekelt 'imperialistische' viering in Moskou

OSLO (ANP) - Met de militaire parade en het machtsvertoon in Moskou vrijdag probeert Rusland "imperialisme te ontplooien", zegt defensieminister Ruben Brekelmans. Hij is liever bij de top van Noord-Europese landen in Oslo, waar "bondgenoten en vrienden de vrijheid in Europa versterken".

17 minuten geleden
Artsen zonder Grenzen: kritiek kabinet op Israël belangrijke stap

DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp heeft een "belangrijke stap" gezet met zijn brief aan EU-buitenlandchef Kaja Kallas waarin hij kritiek uit op de Israëlische blokkade van Gaza, vindt Karel Hendriks. De directeur van Artsen zonder Grenzen hoopt dat de "streep in het zand" waar de NSC-bewindsman over spreekt "een harde rode lijn zal blijken".

1 dag geleden
Veldkamp: wil niet als enige van kabinet EU-onderzoek naar Israël

WARSCHAU (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) wil niet als enige in het kabinet dat de EU onderzoekt of Israël zich nog wel houdt aan afgesproken regels over mensenrechten en democratische principes. "Je mag ervan uitgaan dat ik dit niet alleen doe", zei hij bij de inloop van een informele bijeenkomst van EU-ministers in Warschau.

1 dag geleden
Milieuorganisaties ontstemd dat Schiphol na 2028 weer mag groeien

DEN HAAG (ANP) - Milieuorganisaties zijn kritisch op het besluit van luchtvaartminister Barry Madlener (PVV), die maatregelen wil treffen om de geluidsoverlast van Schiphol te verminderen. Als het doel van 2028 is gehaald, mag de luchthaven weer groeien, schrijft Madlener in de brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Schoof noemt nieuwe plannen van Israël over Gaza "zorgelijk"

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe plannen van de Israëlische regering over de Gazastrook zijn "zorgelijk", zei premier Dick Schoof dinsdag. Hij roept de Israëlische regering op "een andere koers te varen en gesprekken over een staakt-het-vuren te hervatten".

2 dagen geleden
Premier Schoof feliciteert nieuwe Duitse bondskanselier Merz

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft de nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz via X gefeliciteerd met zijn aantreden. De christendemocraat kreeg dinsdag voldoende steun in de Bondsdag om aan de slag te kunnen als regeringsleider.

2 dagen geleden
Rob Oudkerk en Ronald Plasterk genomineerd voor Fortuynprijs

DEN HAAG (ANP) - De oud-politici Rob Oudkerk en Ronald Plasterk (beiden PvdA) maken dit jaar kans op de Pim Fortuyn Prijs. Ook opiniemaker Marianne Zwagerman en schrijver Keyvan Shahbazi zijn genomineerd.

3 dagen geleden