Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: hoop niet dat vrouwen politiek gaan schuwen om intimidaties

Kaag: hoop niet dat vrouwen politiek gaan schuwen om intimidaties

DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend D66-leider Sigrid Kaag hoopt niet dat de haat en intimidatie waar zij de afgelopen jaren mee te maken kreeg, andere vrouwen ervan weerhouden de politiek in te gaan. Dat zegt zij in een toelichting op haar besluit zich niet opnieuw beschikbaar te stellen als lijsttrekker van haar partij voor de Tweede Kamerverkiezingen.

Zelf zegt Kaag lang te hebben geworsteld met de afweging tussen de verantwoordelijkheid die zij voelt en het belang van haar gezin, dat volgens haar leed onder de bedreigingen, beledigingen en aantijgingen aan haar adres. "Ik ben een plichtsgetrouw mens", zegt zij, maar de zorgen bij haar man en dochters wogen uiteindelijk het zwaarst. "Dat is mijn basis."

De twee dochters van Kaag gaven onlangs in het televisieprogramma College Tour al aan dat zij zorgen hadden over de ernstige bedreigingen tegen hun moeder. Kaag zegt dat dit niet hét moment was dat haar deed besluiten te stoppen, maar erkent dat het wel impact had. Ook haar man is "blij en opgelucht" dat zij uit de politiek gaat, zegt zij.

Waarschuwing

Kaag zegt vrede te hebben met haar besluit om te stoppen, maar waarschuwt wel voor de "precaire maatschappelijke situatie" die daartoe heeft geleid. Het politieke debat gaat steeds minder over de inhoud en neemt steeds eerder de vorm aan van een "karaktermoord", zegt zij. "Discussies worden niet meer langs de lijnen van feiten gevoerd."

Dat haar vertrek te maken zou hebben met de kritiek dat zij haar belofte van nieuw leiderschap niet heeft waargemaakt, bestrijdt Kaag. "We zijn in een coalitie gestapt die niet onze voorkeur had", zegt zij. Maar zij vindt wel dat het coalitieakkoord een "duidelijk D66-stempel droeg" en dat haar partij bewindspersonen "van formidabel kaliber" wist te leveren.

Meer uit Politiek

Amsterdam: mogelijke versoepeling huurregels slecht doordacht

AMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).

1 dag geleden
Kabinet stelt nationaal crisisplan olie in werking

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.

1 dag geleden
Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

2 dagen geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

2 dagen geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

2 dagen geleden
Jetten: tempo voorbereidingen missie Hormuz moet omhoog

DEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.

2 dagen geleden
Jetten: wegstemmen asielwetten in senaat zou gemiste kans zijn

DEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.

2 dagen geleden