Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: het kan niet eeuwig duren voordat CDA wil onderhandelen

Kaag: het kan niet eeuwig duren voordat CDA wil onderhandelen

DEN HAAG (ANP) - Voor D66-leider Sigrid Kaag kan het niet "eeuwig duren" voordat het CDA besluit of het al dan niet opnieuw wil onderhandelen over het coalitieakkoord. Het CDA heeft aangekondigd hierover te willen onderhandelen, maar pas nadat in de provincies besturen zijn gevormd. Ook moeten financiële regelingen klaarliggen en moet er een landbouwakkoord zijn.

Hoeveel tijd Kaag het CDA gunt, zegt ze er niet bij. Ook wil ze niet vooruitlopen op onderhandelingen met het CDA. Ze herhaalt wat ze vrijdag zei: D66 heeft "kennisgenomen" van het voornemen van het CDA. "Niet meer en niet minder."

In de Kamer is grote irritatie bij oppositiepartijen over de opstelling van het CDA. Zij verwijten de partij dat die het kabinet en het land "gijzelt", omdat mogelijk maanden onduidelijk blijft hoe de stikstofaanpak van het kabinet eruit gaat zien. Ook richting premier Mark Rutte zijn verwijten, die het CDA hierin zou "faciliteren".

Rutte ontkent overigens dat de stikstofaanpak hierdoor vertraging oploopt, hoewel in de Kamer twijfel blijft bestaan of hij daar wel gelijk in heeft. Zo wil de premier dat Brussel sneller instemt met uitkoopregelingen. Ook wil het kabinet meer inzetten op innovaties. Maar partijen zoals de Partij voor de Dieren wijzen erop dat dit al gebeurt in het geval van de 'Brusselse route', of al eerder tevergeefs is geprobeerd als het gaat om innovaties. Die bleken niet altijd effectief genoeg om een bijdrage te leveren aan stikstofreductie.

Meer uit Politiek

Verhuurder van huis met slecht energielabel kan dwangsom krijgen

DEN HAAG (ANP) - Wie een huis verhuurt met energielabel E, F of G kan vanaf 2029 een dwangsom van de gemeente krijgen. Dat staat in een voorstel dat minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

1 dag geleden
Honderden miljoenen voor verbeteringen aan grote rivieren

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken bij de grote rivieren komen ingrijpende verbouwingen. Het kabinet laat onder meer extra geulen aanleggen in de uiterwaarden van de Waal tussen Millingen en Zaltbommel, staat in een brief die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Voor de plannen staat zo'n 800 miljoen euro klaar.

1 dag geleden
Karremans noemt Belgisch tolvignet teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans is teleurgesteld dat België doorgaat met de invoering van een tolvignet. De minister van Infrastructuur is gisteren door zijn Vlaamse collega geïnformeerd dat het besluit voorligt in de ministerraad bij de zuiderburen.

2 dagen geleden
Sjoerdsma vreest meer honger als strijd Iran en VS doorgaat

SHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.

2 dagen geleden
Karremans wil dat luchtvaartmaatschappijen boetes kunnen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.

2 dagen geleden
Heinen noemt Spaans voorstel eurobonds eentje voor 'de kattenbak'

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt een Spaans voorstel voor meer eurobonds er een "voor de kattenbak". Dat zei hij voorafgaand aan de vergadering van ministers van Financiën van de eurolanden.

2 dagen geleden
Voorlopig geen onomkeerbare stappen in maatwerkafspraken Tata

DEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.

3 dagen geleden