Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag heeft deel hulp aan Ethiopië stopgezet

Kaag heeft deel hulp aan Ethiopië stopgezet

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft de ontwikkelingshulp in de Ethiopische regio Tigray stopgezet vanwege het conflict dat er woedt tussen opstandelingen en het regeringsleger. Minister Sigrid Kaag (Ontwikkelingssamenwerking) heeft daarnaast de regering opgeroepen de dialoog aan te gaan.

Kaag sprak donderdag met de Ethiopische minister van Financiën over de "militaire situatie en over het risico op schending van mensenrechten", zei ze vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. "Niemand heeft toegang tot de getroffen bevolking, dat is een groot punt van zorg." Volgens Kaag is Ethiopië "ontzettend belangrijk" voor de stabiliteit in de regio.

Nederland steunt diverse hulpprogramma’s in Tigray. Het gaat om 2,8 miljoen euro. De hulp aan de rest van Ethiopië gaat wel door. Nederland is een van de grootste donoren van het land in de Hoorn van Afrika. Het gaat om 120 miljoen euro per jaar. Ook zijn veel Nederlandse bedrijven actief in het land.

De Ethiopische premier Abiy Ahmed kreeg vorig jaar nog de Nobelprijs voor de Vrede. De vraag of ze teleurgesteld is in Ahmed ontweek Kaag, maar ze zei wel dat "de last van de Nobelprijs op zijn schouders rust en daarmee ook de politieke verwachtingen".

Meer uit Binnenland

Telegraaf wil niet-uitgebrachte columns Spanjer nog publiceren

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.

1 uur geleden
Man (81) in Schagen overleden na woningoverval, man aangehouden

SCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.

1 uur geleden
Man (56) verdacht van doden vrouw (50) in Beek en Donk

BEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.

1 uur geleden
Straf voor Amsterdammer via supersnelrecht voor onrust Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man uit Amsterdam is vrijdag op een supersnelrechtzitting veroordeeld tot een deels onvoorwaardelijke celstraf en een werkstraf wegens zijn aandeel in ongeregeldheden deze week in Floradorp. Dat meldt het Openbaar Ministerie zaterdag.

2 uur geleden
Acteur en schrijver Maarten Spanjer (73) overleden

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - De Nederlandse acteur en schrijver Maarten Spanjer is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn partner Monique Waterham aan het ANP na berichtgeving van De Telegraaf. Spanjer werd in 2025 gediagnosticeerd met blaas- en prostaatkanker.

4 uur geleden
Overleden vrouw in woning Beek en Donk, politie vermoedt misdrijf

BEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.

9 uur geleden
Rond Utrecht minder treinen door tekort aan verkeersleiders

UTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.

14 uur geleden