Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag heeft deel hulp aan Ethiopië stopgezet

Kaag heeft deel hulp aan Ethiopië stopgezet

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft de ontwikkelingshulp in de Ethiopische regio Tigray stopgezet vanwege het conflict dat er woedt tussen opstandelingen en het regeringsleger. Minister Sigrid Kaag (Ontwikkelingssamenwerking) heeft daarnaast de regering opgeroepen de dialoog aan te gaan.

Kaag sprak donderdag met de Ethiopische minister van Financiën over de "militaire situatie en over het risico op schending van mensenrechten", zei ze vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. "Niemand heeft toegang tot de getroffen bevolking, dat is een groot punt van zorg." Volgens Kaag is Ethiopië "ontzettend belangrijk" voor de stabiliteit in de regio.

Nederland steunt diverse hulpprogramma’s in Tigray. Het gaat om 2,8 miljoen euro. De hulp aan de rest van Ethiopië gaat wel door. Nederland is een van de grootste donoren van het land in de Hoorn van Afrika. Het gaat om 120 miljoen euro per jaar. Ook zijn veel Nederlandse bedrijven actief in het land.

De Ethiopische premier Abiy Ahmed kreeg vorig jaar nog de Nobelprijs voor de Vrede. De vraag of ze teleurgesteld is in Ahmed ontweek Kaag, maar ze zei wel dat "de last van de Nobelprijs op zijn schouders rust en daarmee ook de politieke verwachtingen".

Meer uit Binnenland

Onderzoek: tientallen opiniestukken in kranten door AI geschreven

AMSTERDAM (ANP) - Zeker 49 opiniestukken die de afgelopen maand in een aantal grote Nederlandse dagbladen verschenen, zijn volledig door AI geschreven. Dat meldt het nieuwsplatform AI Report van techjournalist Alexander Klöpping op basis van eigen onderzoek. Het gaat om een vijfde van het aantal opiniestukken dat is onderzocht.

1 uur geleden
Dode door schietpartij Overasselt, twee agenten gewond

OVERASSELT (ANP) - Door een schietincident in het Gelderse Overasselt is een persoon overleden, meldt de politie. Twee politieagenten raakten gewond en zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er zijn meerdere aanhoudingen verricht.

2 uur geleden
Kabinet helpt woningbouw op 5 plekken, geen extra geld voor wegen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft vijf nieuwe plekken in Nederland aangewezen waar versneld duizenden woningen moeten komen. In delen van Deventer, Haarlem, Leeuwarden, Maastricht en Weert moeten tot en met 2035 rond de 30.000 woningen daardoor sneller af zijn, meldt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan aan de Tweede Kamer. Met extra geld om die woningen bereikbaar te maken komt ze niet.

6 uur geleden
Storm vernoemd naar overleden Jade Kops

DE BILT (ANP) - Jade Kops, de influencer die in april op 19-jarige leeftijd overleed aan kanker, krijgt een storm naar zich vernoemd. De tiende storm van het komende najaar en winter gaat Jade heten. Het KNMI heeft dat afgesproken met het Britse Met Office en het Ierse Met Éireann. Samen maken ze de jaarlijkse lijst met stormnamen voor het Noordzeegebied.

6 uur geleden
Drinkwaterbedrijven pleiten weer voor betere bescherming van Maas

ROTTERDAM (ANP) - De drinkwaterbedrijven die de Maas als bron voor hun productie gebruiken, hebben het Rijk opnieuw opgeroepen om te zorgen voor betere bescherming van de waterkwaliteit. Hoewel de vereniging van rivierwaterbedrijven (RIWA) al jaren pleit voor meer internationale samenwerking en meer grip op de lozing van schadelijke stoffen in de bijna 1000 kilometer lange rivier, ziet directeur Maarten van der Ploeg weinig verbetering.

6 uur geleden
Situatie met gevaarlijke stoffen in Eindhoven onder controle

EINDHOVEN (ANP) - De situatie bij een bedrijf aan de Hurksestraat in Eindhoven waar maandagavond gevaarlijke stoffen waren vrijgekomen is onder controle, meldt de brandweer op X. Bij het incident raakte niemand gewond.

8 uur geleden
KiKa en het Máxima: overlevingskans kinderkanker sterk verbeterd

ROTTERDAM/UTRECHT (ANP) - De overlevingskansen van kinderen met kanker zijn deze eeuw verder verbeterd. Van de kinderen die tussen 2010 en 2014 kanker kregen, was 83,2 procent tien jaar later nog in leven, melden het Prinses Máxima Centrum, KiKa en het Integraal Kankercentrum Nederland.

8 uur geleden