
Kaag haalt uit naar PvdA en GL: niet buigen voor socialisten
DEN HAAG (ANP) - D66 zet zich met de jongste speech van partijleider Sigrid Kaag af tegen linkse oppositiepartijen PvdA en GroenLinks. Dat linkse blok klinkt zich vast aan "radicale socialisten die uit de euro willen en onze banen op het spel zetten", stelt Kaag. Maar D66 weigert voor de SP te "buigen".
Kaag refereert daarmee aan de wens van PvdA en GroenLinks om samen het kabinet in te gaan, het liefst met de SP en mogelijk D66 erbij. Maar de D66-leider lijkt weinig enthousiast over een mogelijke samenwerking met de socialistische partij. De SP heeft in haar verkiezingsprogramma staan dat de partij uit de euro wil, terwijl D66 juist de meest pro-Europese partij is.
Ook wil D66 niet met partijen als Forum voor Democratie in zee, zei Kaag zaterdag opnieuw. "In tegenstelling tot VVD en CDA" wil de partij nooit samenwerken met "nationaal-populisten met hun jodenhaat, moslimhaat en vrouwenhaat. Er zijn grenzen aan pragmatisme." Nederland heeft volgens de D66-voorvrouw juist behoefte aan "gematigdheid".
Scheefgroei
Kaag sprak zich in haar speech ook uit tegen de scheefgroei en inkomensongelijkheid in Nederland. "Wie toevallig goed is met programmeren wordt rijkelijk beloond, wie waardevol werk doet voor de samenleving in de jeugdzorg, komt nauwelijks vooruit." Ook zijn er volgens haar nog te veel verschillen tussen laag- en hoogopgeleiden, en is het opleidingsniveau nog te vaak afhankelijk van dat van iemands ouders. "Hoe vrij ben je als je kansen in de samenleving bijna volledig gebaseerd zijn op je onderwijs-succes?"
Daarnaast zijn investeringen nodig in de publieke sector en in de omslag naar een economie waarbij minder CO2 wordt uitgestoten. Het is volgens Kaag belangrijk om toe te werken naar dat "nieuwe Nederland", en een plan te maken voor de langere termijn. "We kunnen niet blijven hangen in de coronamalaise."
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Bobby Vylan van punkrapduo Bob Vylan heeft Doornroosje bedankt voor het laten doorgaan van hun optreden. Dat zei hij tijdens hun concert maandagavond in het Nijmeegse poppodium. Een medewerker van Doornroosje kwam hierbij op het podium en het publiek applaudisseerde.
6 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De politie in Noord-Holland heeft rond de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem een zevende arrestatie verricht. De persoon wordt verdacht van het plaatsen van "oproepen tot aanzetten tot geweld" op sociale media, meldt de politie. De identiteit en woonplaats van de verdachte zijn niet bekendgemaakt.
7 uur geledenEMMEN (ANP) - Qbuzz zet tijdelijk twee extra toezichthouders in rond station Emmen. Dat doet de vervoerder naar aanleiding van incidenten op de buslijnen 73 en 74 die tussen Emmen en Ter Apel rijden, waar het aanmeldcentrum voor asielzoekers zit. Vakbonden uitten hun zorgen over de situatie en die neemt Qbuzz "zeer serieus".
7 uur geledenHERKENBOSCH (ANP) - De Limburgse politie heeft op de plek waar maandagochtend een man gedood werd een zelfgemaakt voorwerp gevonden met een mes erop. De man uit Herkenbosch kwam rond 08.10 uur om het leven op de Van der Landelaan. De verdachte sloeg op de vlucht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het weer blijft onstuimig op Prinsjesdag. Dinsdagochtend waait het nog steeds hard in Den Haag met windkracht 6, meldt Weeronline. In de loop van de ochtend neemt de windkracht iets af, maar er kunnen nog steeds windstoten tot 70 kilometer per uur voorkomen.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar celstraf geëist tegen de ouders van een overleden baby uit Helvoirt (Noord-Brabant). Het jongetje, 17 dagen oud, overleed door ondervoeding. Volgens het OM kreeg hij onvoldoende geschikt voedsel van zijn ouders. Hun dieet bestond voornamelijk uit paddenstoelen.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Het concert van Bob Vylan maandagavond in poppodium Doornroosje in Nijmegen mag doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Arnhem maandagmiddag.
11 uur geleden