Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag en Adriaansens: inflatie 'extreem' en 'schrikbarend'

Kaag en Adriaansens: inflatie 'extreem' en 'schrikbarend'

DEN HAAG (ANP) - Ministers Sigrid Kaag (Financiën) en Micky Adriaansens (Economische Zaken) zijn geschrokken van het meest recente inflatiecijfer. Het Centraal Bureau voor Statistiek meldde vrijdag dat het dagelijks leven in Nederland afgelopen maand maar liefst 17,1 procent duurder was dan op hetzelfde moment vorig jaar.

Kaag noemt dat percentage "vreselijk" en "schrikbarend". Adriaansens vindt het "extreem". Beiden benadrukken dat het kabinet al veel geld heeft uitgetrokken voor koopkrachtherstel. Ook wijzen ze erop dat het kabinet nog werkt aan een energieplafond voor mkb'ers die veel energie gebruiken, zoals bakkers.

Maar het kabinet zal niet alle pijn kunnen verlichten. "Hoe hard het ook is, we moeten er rekening mee houden dat sommige ondernemers het niet gaan redden", aldus Adriaansens. Kaag vreest dat het kabinet de inflatie kan aanwakkeren als het te veel gaat compenseren. "Het is dansen op een koord." Ook wil ze ervoor waken dat het kabinet nu te veel geld uitgeeft en dan krap bij kas zit als een volgende crisis zich aandient.

Ministers Karien van Gennip (Sociale Zaken) en Carola Schouten (Armoedebestrijding) sluiten zich aan bij hun ambtsgenoten. Van Gennip verwacht volgende week meer duidelijkheid over het prijsplafond voor consumenten. Schouten hoopt dat huishoudens rust krijgen door het plafond, maar erkent dat het desondanks voor sommige gezinnen "nog heel zwaar" gaat zijn.

Meer uit Politiek

Jetten vindt gesprekken met CDA tot nu toe 'hoopgevend'

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt de gesprekken die hij de afgelopen week voerde met zijn CDA-collega Henri Bontenbal "hoopgevend". Dat heeft hij gezegd voor aanvang van een nieuwe ronde gesprekken onder begeleiding van informateur Sybrand Buma. De twee partijen proberen samen overeenstemming te vinden over een aantal belangrijke onderwerpen.

24 minuten geleden
Karremans gaat in december naar China voor overleg over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans gaat in december naar China om de ontwikkelingen rond chipfabrikant Nexperia te bespreken. Dat heeft hij gezegd in Goedemorgen Nederland. Dat een team van ambtenaren eerst is gegaan, noemde hij "heel gebruikelijk".

1 uur geleden
Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.

13 uur geleden
D66 en CDA spreken vrijdag over economie en klimaat

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.

14 uur geleden
VVD wil meerouderschap met maximaal vier ouders in de wet

DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.

14 uur geleden
COC: na decennia cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen

DEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".

14 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten met Yeşilgöz over uitspraken Wijers

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.

15 uur geleden