Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag denkt serieus na over leiderschap D66

Kaag denkt serieus na over leiderschap D66

DEN HAAG (ANP) - Sigrid Kaag denkt er "serieus" over na om een gooi te doen naar het leiderschap van D66. Dat zei ze zaterdagavond tijdens de Nacht van NRC in Rotterdam.

"Ik denk er serieus over na", zei Kaag die momenteel minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking is. Haar naam doet al lang de ronde als mogelijke kandidaat voor het lijsttrekkerschap.

Of Kaag het gaat doen hangt van een paar zaken af. "Het hangt heel erg van D66 af. Als het goed is voor de partij, wat goed is voor het team en of dit een verschil gaat maken voor D66", zei ze. Ook moeten haar man en kinderen haar ambitie steunen,

Populair

Kaag is populair binnen de partij. Pas met het ministerschap keerde ze eind 2018 terug naar Nederland. Ze verbleef daarvoor voornamelijk in het buitenland als diplomaat bij de Verenigde Naties.

D66 moet op zoek naar een nieuwe leider omdat Alexander Pechtold vorig jaar opstapte. Als fractievoorzitter in de Tweede Kamer werd hij opgevolgd door Rob Jetten. Die denkt ook "serieus" na over het leiderschap, zei hij vorige maand.

Een andere mogelijke kandidaat die wordt genoemd is Kajsa Ollongren. Zij was eerder onder meer wethouder in Amsterdam en is nu minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en vicepremier.

D66 zal volgend jaar een nieuwe leider kiezen waarmee ze de verkiezingen in wil gaan. Die staan gepland voor maart 2021. De leden van D66 kiezen uiteindelijk de nieuwe lijsttrekker.

Meer uit Politiek

Brekelmans tempert verwachtingen over onderzoek naar drones

DEN HAAG (ANP) - De drone-incidenten bij vliegbases Volkel en Eindhoven roepen in de Kamer veel vragen op. Maar in een debat woensdag waarschuwde demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) dat mogelijk veel onopgehelderd blijft.

13 uur geleden
Slechts drie Kamerleden willen parlementaire enquête corona doen

DEN HAAG (ANP) - Slechts drie Kamerleden willen de parlementaire enquête over de coronacrisis uitvoeren. Naast voorzitter Daan de Kort (VVD) hebben Songül Mutluer (GroenLinks-PvdA) en Henk-Jan Oosterhuis (D66) zich gemeld, bevestigen bronnen na berichtgeving door het AD.

13 uur geleden
Onderzoek: stevige keuzes nodig voor ondersteuning kwetsbaren

DEN HAAG (ANP) - Om de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in de toekomst werkbaar en effectief te houden, zijn stevige politieke keuzes nodig. Dat staat in een onderzoek hiernaar. Demissionair zorgstaatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (BBB) zei in een reactie direct dat zij die keuzes niet wil maken, maar dat dit aan een nieuw kabinet en aan de gemeenten is.

15 uur geleden
D66 en CDA laten veel open om later in formatie te bespreken

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA laten in deze fase van de formatie nog veel punten open. Die moeten in een later stadium worden beantwoord als met andere partijen wordt gesproken. Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) schrijven de komende dagen nog aan het eindverslag onder leiding van informateur Sybrand Buma.

16 uur geleden
Aartsen wil onderzoek naar spoor richting Baltische staten

DEN HAAG (ANP) - Onderzoek de kwetsbaarheden van het spoor tussen de Noordzee en de Baltische Staten, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een brief aan acht andere Europese landen. Daarmee wil hij belemmeringen wegnemen voor militair transport over het spoor naar het oosten.

16 uur geleden
Kabinet trekt toch meer geld uit voor ruimtevaart

BREMEN (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft besloten extra geld in de ruimtevaart te steken. De bijdrage voor de komende drie jaar gaat omhoog naar 453 miljoen euro. Dat is ruim 100 miljoen euro meer dan in oktober was aangekondigd. Het extra geld moet voorkomen dat ESTEC, een belangrijk testcentrum voor satellieten in Noordwijk, wordt overgeplaatst naar een ander land dat meer geld aan ruimtevaart uitgeeft.

17 uur geleden
GroenLinks-PvdA wil 2 miljard voor Oekraïne om gat te dichten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil dat het demissionaire kabinet 2 miljard euro extra vrijmaakt om een gat in de militaire hulp aan Oekraïne voor volgend jaar te dichten. In 2026 krijgt de regering in Kyiv 3,5 miljard euro steun, maar daar is dit jaar al 2 miljard van uitgegeven. Dat gat moet worden aangevuld, zegt fractieleider Jesse Klaver. Zijn partij dient donderdag bij een debat over Oekraïne een voorstel in om het ontstane tekort aan te vullen. D66 en CDA hebben al laten weten de motie te steunen.

19 uur geleden