Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: Catshuisgesprek slavernijverleden 'intensief en waardevol'

Kaag: Catshuisgesprek slavernijverleden 'intensief en waardevol'

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Sigrid Kaag had dinsdag "intensieve, maar waardevolle" gesprekken met verschillende organisaties over hoe Nederland om moet gaan met het slavernijverleden. Zij verving premier Mark Rutte, die daar vorige week donderdag over sprak in het Catshuis. De gesprekken gingen dinsdag onder meer over de plaats van het slavernijverleden in het onderwijs en hoe racisme bestreden moet worden, aldus Kaag.

Het kabinet wil excuses gaan maken voor het slavernijverleden en zou dat op 19 december hebben willen doen, maar nadat plannen daarover waren uitgelekt ontstond er ophef vanuit belangengroepen. Sommige groepen zien liever dat er op 1 juli excuses worden gemaakt, wanneer het 150 jaar geleden is dat er echt een einde kwam aan de slavernij in de Nederlandse koloniën. Het kabinet heeft nooit officieel bevestigd dat het op 19 december excuses wil maken. Donderdag zei Rutte wel dat dan een "betekenisvol moment" zal plaatsvinden. Officieel reageert het kabinet dan op een advies van de Dialooggroep Slavernijverleden.

Kaag gaat donderdag naar Suriname, om daar met de Surinaamse regering verder te praten. Vanuit Suriname kwam eerder kritiek op het voornemen dat minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) excuses zou maken in de hoofdstad Paramaribo. Weerwind is zelf van Surinaamse afkomst. Daarom vinden sommigen het ongepast dat hij excuses maakt, want zij vinden bijvoorbeeld dat hij zelf recht heeft op excuses.

De vicepremier wilde verder niet zeggen wat er is besproken. Wel zegt zij dat er "de komende dagen nog veel gaat gebeuren". Ook zegt zij dat niet alle aanbevelingen van de adviescommissie worden overgenomen. Welke punten het kabinet niet zal overnemen, wilde Kaag niet zeggen.

Meer uit Politiek

Kabinet maakt bezuiniging op UNRWA dit jaar al ongedaan

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar kan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA alweer rekenen op de oorspronkelijke subsidie van 19 miljoen euro, schrijft minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) maandag aan de Tweede Kamer. In het coalitieakkoord was al aangekondigd dat de bezuiniging ongedaan zou worden gemaakt.

3 uur geleden
Ook Nederland vraagt Israël om doodstraf niet uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij de aan Israël gerichte oproep van Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk om de doodstraf niet uit te breiden, meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) op X.

4 uur geleden
Raad van State keurt verbod op verheerlijking terrorisme niet af

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.

6 uur geleden
Kabinet wil doctorstitel op hbo-niveau mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Na een promotieonderzoek gericht op de praktijk moeten ook hbo'ers een doctorstitel kunnen halen. Dat wil onderwijsminister Rianne Letschert (D66) regelen met een nieuwe wet. Er komen twee nieuwe titels: Professional Doctor (PD) en Engineering Doctor (EngD). Die laatste is voor technologische ontwerptrajecten aan universiteiten.

8 uur geleden
Progressief Nederland meldt 1500 aanmeldingen na twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.

1 dag geleden
Jongerenvereniging Progressief Nederland gaat PROTEST heten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.

1 dag geleden
BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

2 dagen geleden