Kaag botst hard met Wilders over diversiteit in verkiezingsdebat
AMSTERDAM (ANP) - D66-leider Sigrid Kaag is tijdens het RTL-verkiezingsdebat hard gebotst met PVV-leider Geert Wilders over diversiteit. "U werkt keihard mee aan uitsluiting", zei Kaag tegen Wilders.
De botsing gebeurde tijdens de behandeling van de stelling dat een partij in een volgend kabinet minimaal 10 procent bewindslieden van kleur of niet-westerse achtergrond zou brengen. Wilders zei dat in zijn kabinet Zwarte Piet minister van Cultuur zou worden.
"Daar begint u weer met die zielige Zwarte Piet", zei Kaag. Ze ergerde zich duidelijk aan de woorden van Wilders. Volgens haar heeft de PVV-leider "plezier in kwetsen". Wilders zei daarop helemaal zat te zijn van dat "discriminatiegedoe".
Hard tegen hard
Zes partijleiders zijn met elkaar in debat in het Amsterdamse Felix Meritis. Naast Kaag en Wilders gaat het om Mark Rutte (VVD), Wopke Hoekstra (CDA), Lilian Marijnissen (SP) en Jesse Klaver (GroenLinks).
Ook over het onderwerp klimaat ging het hard tegen hard. Klaver noemde Rutte en Hoekstra leugenaars, omdat zij zeggen de klimaatdoelen te willen halen met behulp van kernenergie. Dat kan helemaal niet in de komende tien jaar, aldus de GroenLinks-voorman. "Hier wordt gelogen", zei hij, terwijl Rutte dat volgens hem helemaal niet nodig heeft: "U staat in de peilingen op driehonderd zetels", zegt Klaver.
Hoekstra en Rutte legden allebei uit dat kernenergie wat hen betreft vooral op lange termijn moet worden ingezet, terwijl wind- en zonne-energie vooral op korte termijn soelaas moeten bieden.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
1 dag geleden