Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: bonus topman Air France-KLM 'onbegrijpelijk en ongepast'

Kaag: bonus topman Air France-KLM 'onbegrijpelijk en ongepast'

DEN HAAG (ANP) - Minister Sigrid Kaag (Financiën) vindt het "onbegrijpelijk en ongepast" dat topman Ben Smith van Air France-KLM een miljoenenbonus in het vooruitzicht is gesteld, terwijl het bedrijf afgelopen jaar een enorm verlies in de boeken zette en staatssteun nodig had om te overleven. Dat zegt Kaag in haar wekelijkse gesprek met RTL Z.

Smith genoot vorig jaar een basissalaris van 900.000 euro, en kan daarnaast een veelvoud daarvan aan variabele beloningen tegemoetzien. Zijn totale beloningspakket bedraagt zo'n 4,3 miljoen euro, staat in het jaarverslag van de luchtvaartgroep. Op zijn bonussen moet Smith overigens wel wachten totdat Air France-KLM van het staatsinfuus af is.

Zowel Frankrijk als Nederland is Air France-KLM te hulp geschoten met miljardenleningen om de coronacrisis het hoofd te bieden. Vorig jaar leed de luchtvaartgroep een verlies van 3,3 miljard euro. Met die omstandigheden in het achterhoofd noemt Kaag het "maatschappelijk niet verantwoord" om zulke hoge bonussen toe te kennen.

Nederland spreekt zich als aandeelhouder van Air France-KLM al een aantal jaar uit tegen de bonussen die aan de top van het bedrijf worden uitgekeerd. "Ook de laatste dagen nog", zegt Kaag. De Staat zal op de aandeelhoudersvergadering dan ook tegenstemmen. "Maar wij zijn in de minderheid", zegt Kaag. Zij gaat er dan ook vanuit dat Smith "op een gegeven moment" zijn bonus gewoon krijgt.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

6 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

6 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

8 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

15 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

20 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

20 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

21 uur geleden