Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: besluit extra overheidsgeld voor Beiroet komt later

Kaag: besluit extra overheidsgeld voor Beiroet komt later

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse regering besluit later of het meer geld uittrekt voor de hulp aan Beiroet, dat na de grote explosie in de haven van vorige week dinsdag deels in puin ligt. Dat zei minister Kaag (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) vrijdag voorafgaand aan de ministerraad.

Vrijdag, aan het begin van de nationale actiedag voor Beiroet, stond de teller bij Giro555 op 5 miljoen euro. "Dat is geweldig", vindt Kaag. "Nederlanders kunnen dus ook tijdens de coronacrisis nog aan anderen denken." Ze kon nog niet zeggen of het kabinet geld toevoegt aan het gironummer.

"Het is een traject van de lange adem", zegt Kaag. Eerder was er uit haar budget voor noodhulp al 4 miljoen euro beschikbaar gesteld. "Het budget is beperkt", aldus de minister.

Kaag zegt daarnaast dat de haven van Rotterdam "technische ondersteuning" kan bieden aan de haven in Beiroet. Die was een levensader voor de rest van Libanon en werd door de explosie van ongeveer 2750 ton ammoniumnitraat grotendeels verwoest. De haven van Rotterdam is in overleg met de Wereldbank om de steun te kunnen financieren.

Meer uit Binnenland

Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

1 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

1 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

2 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

3 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

3 uur geleden
Esmah Lahlah (PRO) verlaat Kamer en wordt wethouder in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."

4 uur geleden
VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

4 uur geleden