Kaag: besluit extra overheidsgeld voor Beiroet komt later
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse regering besluit later of het meer geld uittrekt voor de hulp aan Beiroet, dat na de grote explosie in de haven van vorige week dinsdag deels in puin ligt. Dat zei minister Kaag (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) vrijdag voorafgaand aan de ministerraad.
Vrijdag, aan het begin van de nationale actiedag voor Beiroet, stond de teller bij Giro555 op 5 miljoen euro. "Dat is geweldig", vindt Kaag. "Nederlanders kunnen dus ook tijdens de coronacrisis nog aan anderen denken." Ze kon nog niet zeggen of het kabinet geld toevoegt aan het gironummer.
"Het is een traject van de lange adem", zegt Kaag. Eerder was er uit haar budget voor noodhulp al 4 miljoen euro beschikbaar gesteld. "Het budget is beperkt", aldus de minister.
Kaag zegt daarnaast dat de haven van Rotterdam "technische ondersteuning" kan bieden aan de haven in Beiroet. Die was een levensader voor de rest van Libanon en werd door de explosie van ongeveer 2750 ton ammoniumnitraat grotendeels verwoest. De haven van Rotterdam is in overleg met de Wereldbank om de steun te kunnen financieren.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
2 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
5 uur geleden