Kaag: besluit extra overheidsgeld voor Beiroet komt later
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse regering besluit later of het meer geld uittrekt voor de hulp aan Beiroet, dat na de grote explosie in de haven van vorige week dinsdag deels in puin ligt. Dat zei minister Kaag (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) vrijdag voorafgaand aan de ministerraad.
Vrijdag, aan het begin van de nationale actiedag voor Beiroet, stond de teller bij Giro555 op 5 miljoen euro. "Dat is geweldig", vindt Kaag. "Nederlanders kunnen dus ook tijdens de coronacrisis nog aan anderen denken." Ze kon nog niet zeggen of het kabinet geld toevoegt aan het gironummer.
"Het is een traject van de lange adem", zegt Kaag. Eerder was er uit haar budget voor noodhulp al 4 miljoen euro beschikbaar gesteld. "Het budget is beperkt", aldus de minister.
Kaag zegt daarnaast dat de haven van Rotterdam "technische ondersteuning" kan bieden aan de haven in Beiroet. Die was een levensader voor de rest van Libanon en werd door de explosie van ongeveer 2750 ton ammoniumnitraat grotendeels verwoest. De haven van Rotterdam is in overleg met de Wereldbank om de steun te kunnen financieren.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
21 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
6 uur geleden