Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag begonnen aan rondreis voor overleg over Afghanistan

Kaag begonnen aan rondreis voor overleg over Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Zaken) is vertrokken naar Qatar, de eerste stop op een rondreis om te overleggen over Afghanistan. Het is onderdeel van een internationale inzet om de evacuatie uit Afghanistan weer op gang te brengen.

Woensdag overlegt de bewindsvrouw in Doha met haar ambtgenoot uit Qatar. De Golfstaat was eerder het gastland van onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en de Taliban, de nieuwe machthebbers in Afghanistan. Ook is er een vertegenwoordiging van de Taliban in Qatar. Nederland heeft geen rechtstreeks contact met de Taliban.

Later woensdag reist Kaag door naar Pakistan. Dat buurland van Afghanistan is de meest invloedrijke buitenlandse speler daar. Donderdag vliegt ze door naar de Turkse hoofdstad Ankara. De Turkse regering heeft aangegeven het internationale vliegveld van Kabul wel te willen beveiligen.

Slovenië

Na haar rondreis gaat Kaag naar Slovenië voor een informele bijeenkomst van Europese ministers van Buitenlandse Zaken. Het belangrijkste onderwerp op de agenda van die bijeenkomst zijn de recente ontwikkelingen in Afghanistan.

De Nederlandse luchtmacht heeft zo'n 2500 mensen uit Afghanistan geëvacueerd. Er zijn nog honderden Nederlanders en Afghanen die het land willen verlaten. De Taliban hebben gezegd dat zij iedereen zullen laten gaan die Afghanistan wil verlaten. "Eerst zien dan geloven", zei Kaag eerder over deze belofte.

Tijdens de reis zal Kaag ook overleggen over tijdelijke huisvesting van de Nederlandse ambassade in Kabul in een ander land.

Meer uit Politiek

Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

35 minuten geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

44 minuten geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

52 minuten geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

6 uur geleden
Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

8 uur geleden
Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

1 dag geleden