Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: agressie tegen politici of bestuurders onacceptabel

Kaag: agressie tegen politici of bestuurders onacceptabel

'S-HERTOGENBOSCH (ANP) - D66-partijleider Sigrid Kaag heeft geen goed woord over voor de agressie en bedreigingen aan het adres van politici, bestuurders en wetenschappers. Die zijn onacceptabel. Politici moeten daar niet voor buigen, zei Kaag op het landelijk D66-congres.

"Wij kunnen nooit accepteren dat intimidatie, belediging en bedreiging aan de orde van de dag zijn", zei Kaag. Ze complimenteerde VVD-minister Christianne van der Wal (Landbouw en Natuur), die "in een moeilijke situatie en onder grote druk blijft bij wat ze weet dat juist is." Namens het kabinet is Van der Wal verantwoordelijk voor het terugdringen van de stikstofuitstoot.

De haat van een polariserende samenleving richt zich niet alleen op politici. "De haat wordt nog venijniger, nog intenser, als het over vrouwen gaat", stelde Kaag. "En het zorgelijke is: wat mensen op het internet zeggen vindt uiteindelijk een weg naar de echte wereld."

Ajax

Ze refereerde aan de bedreigingen van de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na het besluit dat Ajax niet op het Museumplein kon worden gehuldigd. En aan de continue haatmails vol met seksisme en racisme die historicus en universitair docent Nadia Bouras krijgt. Dat viroloog Marion Koopmans vanwege extreme bedreiging niet op Oerol kan optreden, kan volgens Kaag niet door de beugel.

De samenleving moet wakker worden, vindt de D66-leider. "Demonisering en ontmenselijking van de ander hebben gevolgen. Je hoeft geen helderziende te zijn om te vrezen voor de gevolgen. Voor mensen die opeens de daad bij het woord voegen. En dan is het te laat."

Ze riep iedereen op zich af te keren van de retoriek die gericht is op het beschadigen van personen en zich uit te spreken tegen kwetsend en dreigend taalgebruik, zoals ook in het regeerakkoord staat. Iedereen kan en moet daaraan werken. Kaag: "Dat is geen luxe, maar noodzaak."

Meer uit Politiek

Eerdmans: formatiestuk D66 en CDA moet anders voor rechts kabinet

DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 vindt dat "een aantal goede punten" staat in het formatiestuk van D66 en CDA, maar dat dit "wel naar rechts getrokken" moet worden voordat zijn partij kan aansluiten. Voor zijn gesprek met informateur Sybrand Buma (CDA) laat de partijleider in het midden wat er precies anders aan moet. Desgevraagd herhaalt hij wel dat zijn partij tegen het voorstel van D66 en CDA is om rekeningrijden in te voeren.

51 minuten geleden
Mensen googelden dit jaar veel naar informatie over verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar veel op Google gezocht naar informatie over de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Zoekopdrachten die met de verkiezingen te maken hebben, voeren het jaaroverzicht van de zoekmachine aan.

2 uur geleden
Een op drie Nederlanders verwacht snellere formatie dan voorheen

DEN HAAG (ANP) - Een derde van de Nederlanders denkt dat de huidige kabinetsformatie sneller zal gaan dan de vorige formaties. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas en het ANP onder ruim 56.000 mensen. Ruim 40 procent van de respondenten gelooft niet dat de formatie sneller zal gaan dan de laatste keren.

4 uur geleden
Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

20 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

20 uur geleden
Dijk wil liever meerderheidskabinet waaraan hij zelf niet meedoet

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.

22 uur geleden
Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

1 dag geleden