Juventus wint stadsderby en blijft op koers voor titel
TURIJN (ANP) - Juventus heeft ook de vierde wedstrijd sinds de hervatting van de Serie A gewonnen. De titelverdediger was in de Turijnse stadsderby Torino met 4-1 de baas. Juventus heeft de voorsprong op nummer twee Lazio door de zege vergroot naar zeven punten. Lazio speelt later zaterdag tegen AC Milan.
Gianluigi Buffon stond voor de 648e keer onder de lat in een competitiewedstrijd in de Serie A. De doelman nam daarmee het record over van Paolo Maldini, die 647 duels in de hoogste klasse van het Italiaanse voetbal speelde.
Paulo Dybala schoot Juventus al in de 3e minuut op 1-0. Hij kapte twee verdedigers van Torino uit en schoot laag links raak. Juan Cuadrado verdubbelde de voorsprong na een snelle omschakeling van Juve. Vlak voor de rust kwamen de bezoekers echter terug. Matthijs de Ligt kreeg de bal tegen zijn hand geschoten en Andrea Belotti benutte de strafschop. Voor De Ligt betekende het zijn vijfde gele kaart en een schorsing.
Cristiano Ronaldo bracht de marge in de tweede helft terug naar twee doelpunten door te scoren uit een vrije trap. Een eigen doelpunt van Koffi Djidji, die een voorzet van Douglas Costa wilde wegwerken, bepaalde de eindstand op 4-1.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
10 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
16 uur geleden