Juventus wint bij AS Roma en neemt koppositie over van Inter
ROME (ANP) - Juventus heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van Internazionale door de uitwedstrijd tegen AS Roma met 2-1 te winnen. Juve, dat dit seizoen al tien keer met één doelpunt verschil heeft gewonnen, leidde in Rome na tien minuten al met 2-0.
Merih Demiral, die de voorkeur kreeg boven Matthijs de Ligt, opende al in de derde minuut de score en Cristiano Ronaldo schoot na tien minuten raak uit een strafschop. Ronaldo was al voor de zesde keer op een rij trefzeker in een competitiewedstrijd. De laatste keer dat hem dat lukte was in 2014, namens Real Madrid.
Halverwege de tweede helft kreeg ook de thuisploeg een penalty, die werd benut door Diego Perotti. Verder dan dat kwam de nummer 5 van de Serie A niet.
De ligt
Demiral raakte na ruim een kwartier geblesseerd en De Ligt mocht de Turk vervangen. Demiral was verkeerd terechtgekomen na een luchtduel.
Juventus heeft na negentien speelronden 48 punten, twee meer dan Internazionale, dat zaterdag niet verder kwam dan 1-1 tegen Atalanta Bergamo.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
6 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
6 uur geleden