Juventus wil zich niet laten demotiveren door forse puntenstraf
TURIJN (ANP) - Trainer Massimiliano Allegri van Juventus hoopt dat zijn spelers zich niet laten demotiveren door de puntenstraf die de Italiaanse club heeft gekregen. Juventus moet maar liefst 15 punten inleveren in de Serie A omdat de club in het verleden zou hebben gesjoemeld met transferwaardes van spelers om aan de financiële regels te voldoen. Juventus staat nu met 37 punten op de derde plaats, maar zakt terug naar de middenmoot als de puntenstraf definitief wordt.
"Deze ontwikkelingen veranderen niets", zei Allegri een dag voor het competitieduel met Atalanta. "De club heeft beroep aangetekend. De uitspraak is pas over twee maanden, we moeten zorgen dat we dan geen spijt krijgen. Of we nu eigenlijk opnieuw moeten beginnen? Nee, want het is altijd onze plicht om wedstrijden te winnen. Ik heb altijd geleerd dat je in kansen moet denken. We zitten nog in de Europa League en in het Italiaanse bekertoernooi. In de competitie kunnen we nog 60 punten behalen. We staan voor een uitdaging en misschien kunnen we wel iets buitengewoons presteren. In het voetbal is alles mogelijk."
Juventus was dankzij een sterke serie opgeklommen naar de top van de Serie A. Vorige week verloor de ploeg van Allegri wel met 5-1 van Napoli, dat als koploper 10 punten meer heeft.
Mohamed Ihattaren, oud-speler van PSV en Ajax, staat onder contract bij Juventus. De 20-jarige Utrechter komt echter niet voor in de plannen van Allegri. Juventus verkocht afgelopen zomer Matthijs de Ligt aan Bayern München.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
11 minuten geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
16 minuten geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
15 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
16 uur geleden