Juventus wil zich niet laten demotiveren door forse puntenstraf
TURIJN (ANP) - Trainer Massimiliano Allegri van Juventus hoopt dat zijn spelers zich niet laten demotiveren door de puntenstraf die de Italiaanse club heeft gekregen. Juventus moet maar liefst 15 punten inleveren in de Serie A omdat de club in het verleden zou hebben gesjoemeld met transferwaardes van spelers om aan de financiële regels te voldoen. Juventus staat nu met 37 punten op de derde plaats, maar zakt terug naar de middenmoot als de puntenstraf definitief wordt.
"Deze ontwikkelingen veranderen niets", zei Allegri een dag voor het competitieduel met Atalanta. "De club heeft beroep aangetekend. De uitspraak is pas over twee maanden, we moeten zorgen dat we dan geen spijt krijgen. Of we nu eigenlijk opnieuw moeten beginnen? Nee, want het is altijd onze plicht om wedstrijden te winnen. Ik heb altijd geleerd dat je in kansen moet denken. We zitten nog in de Europa League en in het Italiaanse bekertoernooi. In de competitie kunnen we nog 60 punten behalen. We staan voor een uitdaging en misschien kunnen we wel iets buitengewoons presteren. In het voetbal is alles mogelijk."
Juventus was dankzij een sterke serie opgeklommen naar de top van de Serie A. Vorige week verloor de ploeg van Allegri wel met 5-1 van Napoli, dat als koploper 10 punten meer heeft.
Mohamed Ihattaren, oud-speler van PSV en Ajax, staat onder contract bij Juventus. De 20-jarige Utrechter komt echter niet voor in de plannen van Allegri. Juventus verkocht afgelopen zomer Matthijs de Ligt aan Bayern München.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
16 uur geleden