Juventus wil in Milaan weer aanhaken in titelstrijd
TURIJN (ANP) - Juventus neemt het woensdagavond tegen AC Milan op in de wetenschap dat het op 13 punten achterstand kan komen in de strijd om de Italiaanse titel. Bij winst doet de 'Oude Dame' echter weer helemaal mee, zo weet trainer Andrea Pirlo. "Het wordt een belangrijke wedstrijd, maar geen beslissende wedstrijd", zei Pirlo. "We zien in april wel waar we staan."
Juventus veroverde de afgelopen negen jaar steeds de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie. De ploeg uit Turijn staat nu 10 punten achter op AC Milan, dat wel een wedstrijd meer speelde. De rood-zwarte formatie uit Milaan is als enige dit seizoen nog ongeslagen in de Serie A. Ook zonder de geblesseerde topschutter Zlatan Ibrahimovic bleef Milan de afgelopen weken winnen.
"De ranglijst liegt nooit", zegt Pirlo. "Wij doen het wedstrijd voor wedstrijd en willen zo omhoog klimmen. In de Italiaanse competitie kan je nooit opgeven, geen seconde. Ik zie bij Milan een geweldige strijdlust. Hun spelers vechten en lopen voor elkaar, ze stralen uit dat ze niet willen verliezen."
Pirlo rekent in San Siro op de verdedigers Giorgio Chiellini en Merih Demiral en de middenvelders Arthur en Adrien Rabiot, die allemaal weer hersteld zijn van blessures. Voor Álvaro Morata komt het duel met Milan te vroeg. De Spaanse aanvaller herstelt nog van een blessure.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
4 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
9 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
12 uur geleden