Juventus weer koploper in Serie A na zege op Brescia
TURIJN (ANP) - Juventus heeft de koppositie in de Serie A weer ingenomen na een 2-0-zege in eigen huis op Brescia. Paulo Dybala en Juan Cuadrado maakten de doelpunten voor de 'Oude Dame', die drie punten wegliep van Internazionale. De Milanese club speelt later zondag tegen nummer 3 Lazio en kan bij winst de eerste plaats weer terugpakken.
Matthijs de Ligt bleef de hele wedstrijd op de bank bij Juventus. Naast hem zat lange tijd de van een zware blessure teruggekeerde Giorgio Chiellini. De ervaren verdediger mocht het laatste kwartiertje meedoen. Het waren zijn eerste minuten na een half jaar afwezigheid.
Vedette Cristiano Ronaldo ontbrak zelfs bij de wedstrijdselectie. Coach Maurizio Sarri spaarde de Portugees voor de nog komende drukke weken, waarin Juventus ook weer uitkomt in de Champions League.
Tweede gele kaart
De thuisploeg speelde het grootste deel van de wedstrijd met een man meer. Florian Aye van Brescia moest al na 37 minuten het veld verlaten na een tweede gele kaart.
Dybala zette Juve na 38 minuten uit een vrije trap op voorsprong. Hij krulde de bal in de verre hoek. De tweede goal viel in de 75e minuut na een fraaie combinatie tussen Franse middenvelder Blaise Matuidi en Cuadrado, die de Colombiaanse aanvaller afrondde.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
41 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
42 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
1 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
4 uur geleden