Juventus-voorzitter Agnelli: coronaschade loopt in de miljarden
TURIJN (ANP) - Volgens Juventus-voorzitter Andrea Agnelli kost de coronapandemie het totale Europese voetbal tussen de 6,5 en 8,5 miljard euro. Agnelli zei dat tijdens een online-seminar in zijn hoedanigheid als voorzitter van de European Club Association (ECA) waarin de Europese topclubs zijn verzameld.
Agnelli kwam tot de cijfers op basis van een studie van de ECA afgelopen zomer. Die becijferde dat de coronacrisis de Europese clubs tot dan zo'n 4 miljard euro had gekost. "En dat was na slechts drie à vier maanden crisis", legde Agnelli uit. "We leden toen verliezen in onze commerciële inkomsten en uit ticketverkoop, maar dit seizoen wordt een volledig seizoen zonder publiek in de stadions. Als ik dan de meest optimistische informatie mag geloven die mij bereikt, kost deze pandemie onze industrie tussen de 6,5 en 8,5 miljard euro over twee jaar."
"Het Europese voetbal gaat door een zeer moeilijke periode", aldus Agnelli. "We moeten ons heel serieus afvragen hoe we de toekomst zien." Agnelli onthield zich van commentaar over het mogelijke ontstaan van een Super League, een competitie met alle Europese topteams, waarvan de Juventus-topman voorstander is. Hij verklaarde wel heil te zien in een hervorming van de groepsfase van de Champions League, geïnspireerd op het Zwitserse systeem, waarbij één grote groep van 32 of 36 clubs wordt gevormd en elke club tien wedstrijden afwerkt tegen tien verschillende tegenstanders.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
10 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
15 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
16 uur geleden