Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Juventus-voorzitter Agnelli: coronaschade loopt in de miljarden

Juventus-voorzitter Agnelli: coronaschade loopt in de miljarden

TURIJN (ANP) - Volgens Juventus-voorzitter Andrea Agnelli kost de coronapandemie het totale Europese voetbal tussen de 6,5 en 8,5 miljard euro. Agnelli zei dat tijdens een online-seminar in zijn hoedanigheid als voorzitter van de European Club Association (ECA) waarin de Europese topclubs zijn verzameld.

Agnelli kwam tot de cijfers op basis van een studie van de ECA afgelopen zomer. Die becijferde dat de coronacrisis de Europese clubs tot dan zo'n 4 miljard euro had gekost. "En dat was na slechts drie à vier maanden crisis", legde Agnelli uit. "We leden toen verliezen in onze commerciële inkomsten en uit ticketverkoop, maar dit seizoen wordt een volledig seizoen zonder publiek in de stadions. Als ik dan de meest optimistische informatie mag geloven die mij bereikt, kost deze pandemie onze industrie tussen de 6,5 en 8,5 miljard euro over twee jaar."

"Het Europese voetbal gaat door een zeer moeilijke periode", aldus Agnelli. "We moeten ons heel serieus afvragen hoe we de toekomst zien." Agnelli onthield zich van commentaar over het mogelijke ontstaan van een Super League, een competitie met alle Europese topteams, waarvan de Juventus-topman voorstander is. Hij verklaarde wel heil te zien in een hervorming van de groepsfase van de Champions League, geïnspireerd op het Zwitserse systeem, waarbij één grote groep van 32 of 36 clubs wordt gevormd en elke club tien wedstrijden afwerkt tegen tien verschillende tegenstanders.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

5 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

5 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

6 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

8 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

8 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

10 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

10 uur geleden