Juventus voor negende keer op rij kampioen van Italië
TURIJN (ANP) - Juventus is opnieuw kampioen van Italië. De club uit Turijn stelde de titel zondag veilig door Sampdoria met 2-0 te verslaan. Het betekende voor Juventus de 36e landstitel en alweer de 9e op rij. Juventus is nu net zo vaak landskampioen als AC Milan en Internazionale samen. Die twee clubs werden allebei 18 keer kampioen.
Juventus kwam kort voor rust op voorsprong. Uit een ingestudeerde vrije trap schoot Cristiano Ronaldo in blessuretijd raak. Het betekende voor de Portugees zijn 31e doelpunt dit seizoen. Alleen Ciro Immobile van Lazio was dit seizoen, met tot dusverre 34 doelpunten, trefzekerder.
Halverwege de tweede helft zorgde Federico Bernardeschi voor de 2-0. Sampdoria beëindigde het duel met tien man na een rode kaart voor Morten Thorsby, voormalige speler van sc Heerenveen. In de slotfase liet Ronaldo de kans liggen om nog dichter bij Immobile te komen. Hij schoot de bal uit een strafschop hard tegen de lat.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.
20 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.
21 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.
22 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is gestegen naar de derde plaats in de Eredivisie na een 4-0-overwinning op Sparta Rotterdam. Met nog één speelronde te gaan heeft Twente 58 punten, 2 punten meer dan nummer 4 NEC en 3 meer dan Ajax, dat vijfde staat. De derde plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op een plek in de voorrondes van de Champions League.
23 minuten geledenDEVENTER (ANP) - PSV heeft in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De landskampioen uit Eindhoven won op bezoek in Deventer met 4-1.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet er ernstig rekening mee houden dat het aan de play-offs voor een plek in de Conference League moet deelnemen. De club verloor de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) en zakte naar de vijfde positie van de ranglijst.
42 minuten geleden