Juventus-trainer Thiago Motta vol lof over PSV en Schouten
TURIJN (ANP) - Juventus-trainer Thiago Motta wil PSV meer tegenstand bieden dan de ploeg tot nu toe in de Eredivisie gewend is. "We willen ze een spel opdringen dat ze niet gewend zijn", zei de coach, die dinsdag een oude bekende treft. PSV'er Jerdy Schouten speelde bij Bologna een seizoen onder de Braziliaan. "Jerdy is een goede veelzijdige speler, ik verbaas me niet over zijn ontwikkeling."
Motta, sinds dit seizoen trainer van Juventus, was vol lof over de Nederlandse landskampioen, die dinsdag om 18.45 uur aantreedt in Turijn voor het eerste groepsduel uit de Champions League. "Het is een aanvallend ingestelde ploeg met veel kwaliteit. Maar wij staan er goed voor en kijken uit naar het duel. We zijn trots om weer in deze competitie te mogen uitkomen. We willen onze fans een goede wedstrijd bieden."
In de nieuwe opzet wachten acht duels tegen acht verschillende tegenstanders. "Een mooi format", vond Motta. "Het is iets nieuws, anders dan we gewend zijn. We hebben respect voor al onze tegenstanders, maar we willen PSV wel ons spel opleggen." Motta wilde niet ingaan op de rol van aankoop Teun Koopmeiners in zijn team. "We verwachten van hem hetzelfde als we van iedere andere speler hier verwachten. We hebben alleen maar sterke spelers."
Nodige ervaring
Juventus, dat het afgelopen seizoen geen Europees voetbal speelde, kwam zaterdag niet verder dan een 0-0-gelijkspel bij Empoli en staat derde in de Serie A met 8 punten uit vier duels. PSV is de ongeslagen koploper in Nederland met 15 punten uit vijf wedstrijden.
Ook middenvelder Manuel Locatelli kijkt uit naar de confrontatie met PSV. "We zijn blij dat we weer terug zijn en weer de Champions League-hymne kunnen horen. PSV is een sterk georganiseerde ploeg met de nodige ervaring", aldus de middenvelder tijdens de persconferentie in Turijn.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
22 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
32 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
18 uur geleden