Juventus-trainer Thiago Motta vol lof over PSV en Schouten
TURIJN (ANP) - Juventus-trainer Thiago Motta wil PSV meer tegenstand bieden dan de ploeg tot nu toe in de Eredivisie gewend is. "We willen ze een spel opdringen dat ze niet gewend zijn", zei de coach, die dinsdag een oude bekende treft. PSV'er Jerdy Schouten speelde bij Bologna een seizoen onder de Braziliaan. "Jerdy is een goede veelzijdige speler, ik verbaas me niet over zijn ontwikkeling."
Motta, sinds dit seizoen trainer van Juventus, was vol lof over de Nederlandse landskampioen, die dinsdag om 18.45 uur aantreedt in Turijn voor het eerste groepsduel uit de Champions League. "Het is een aanvallend ingestelde ploeg met veel kwaliteit. Maar wij staan er goed voor en kijken uit naar het duel. We zijn trots om weer in deze competitie te mogen uitkomen. We willen onze fans een goede wedstrijd bieden."
In de nieuwe opzet wachten acht duels tegen acht verschillende tegenstanders. "Een mooi format", vond Motta. "Het is iets nieuws, anders dan we gewend zijn. We hebben respect voor al onze tegenstanders, maar we willen PSV wel ons spel opleggen." Motta wilde niet ingaan op de rol van aankoop Teun Koopmeiners in zijn team. "We verwachten van hem hetzelfde als we van iedere andere speler hier verwachten. We hebben alleen maar sterke spelers."
Nodige ervaring
Juventus, dat het afgelopen seizoen geen Europees voetbal speelde, kwam zaterdag niet verder dan een 0-0-gelijkspel bij Empoli en staat derde in de Serie A met 8 punten uit vier duels. PSV is de ongeslagen koploper in Nederland met 15 punten uit vijf wedstrijden.
Ook middenvelder Manuel Locatelli kijkt uit naar de confrontatie met PSV. "We zijn blij dat we weer terug zijn en weer de Champions League-hymne kunnen horen. PSV is een sterk georganiseerde ploeg met de nodige ervaring", aldus de middenvelder tijdens de persconferentie in Turijn.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
6 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
10 uur geleden