
Juventus te sterk voor tien man AC Milan
MILAAN (ANP) - Juventus heeft de topper bij AC Milan met 1-0 gewonnen. De ploeg van coach Massimiliano Allegri maakte optimaal gebruik van de numerieke meerderheid in het veld na de rode kaart voor Milan-verdediger Malick Thiaw kort voor rust.
Milan, met Oranje-international Tijjani Reijnders, was vol vertrouwen aan het duel begonnen. De laatste vier competitieduels had de ploeg van coach Stefano Pioli gewonnen en bij winst zou Milan de eerste plaats in de Serie A weer overnemen van stadgenoot Internazionale.
Maar het duel kreeg een ander gezicht toen Thiaw in de 40e minuut na een overtreding op de doorgebroken Moise Kean met rood naar de kant moest. Pioli haalde aanvaller Christian Pulisic naar de kant ten faveure van verdediger Pierre Kalulu. Kean miste net voor rust de kans op de 1-0 voor Juventus.
Locatelli
Die voorsprong kwam er wel. Na ruim een uur trof Manuel Locatelli doel. Met enig geluk, want de knie van Rade Krunic veranderde de bal van richting zodat doelman Antonio Mirante kansloos was. De 40-jarige Mirante is de derde doelman van Milan. Zijn meespelen was nodig omdat eerste keeper Mike Maignan geschorst was en tweede keuze Marco Sportiello zich afgelopen week blesseerde.
Internazionale had zaterdag al met 3-0 gewonnen bij Torino en leidt in de Serie A met 22 punten. AC Milan heeft er 21, Juventus heeft met 20 punten weer de aansluiting.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.
41 minuten geledenZEIST (ANP) - Merel van Dongen wil niet als speelster op de reservelijst meedoen aan de voorbereiding van Oranje. Dat heeft de 32-jarige verdedigster laten weten aan Andries Jonker. De bondscoach had haar eerder laten weten dat Van Dongen niet bij de 23 geselecteerde speelsters voor het EK in Zwitserland zat.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft John Stegeman aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 48-jarige coach tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de club die afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Dries Mertens heeft op aparte wijze het einde van zijn voetbalcarrière bekendgemaakt. De voormalige Belgische international deed dat in een videoboodschap aan Marek Hamsik, zijn Slowaakse oud-ploeggenoot bij Napoli.
6 uur geledenATLANTA (ANP) - Manchester City heeft zich verzekerd van een plek in de achtste finales van het WK voor clubteams door met 6-0 te winnen van Al-Ain. Ilkay Gündogan scoorde twee keer voor de Engelse club. De overige treffers kwamen op naam van Rayan Cherki, Claudio Echeverri, Oscar Bobb en Erling Haaland.
8 uur geledenSEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).
1 dag geleden