Juventus stelt Pirlo aan als opvolger trainer Sarri
TURIJN (ANP) - Andrea Pirlo maakt heel snel promotie bij Juventus. De oud-speler van de 'Oude Dame' werd vorige week gepresenteerd als trainer van het beloftenteam, maar schuift nu al door naar de hoofdmacht. Pirlo volgt de ontslagen Maurizio Sarri op.
"We zijn ervan overtuigd dat Pirlo bij zijn debuut op de bank alles heeft wat nodig is om een excellente en getalenteerde ploeg naar nieuwe successen te leiden", aldus de leiding van de club van onder anderen Matthijs de Ligt en Cristiano Ronaldo. De 41-jarige Italiaan, wereldkampioen in 2006, ondertekende een contract voor twee jaar als hoofdtrainer van Juventus. Pirlo heeft nog geen ervaring als trainer.
'Il Maestro' was tussen 2011 en 2015 de regisseur op het middenveld bij Juventus, waarmee hij vier landstitels veroverde. De Italiaan slaagde er met de club uit Turijn niet in om de Champions League te winnen, iets wat hem eerder met AC Milan wel twee keer lukte.
Trainer ervaring
Het was de bedoeling dat Pirlo bij Juventus Onder 23 als trainer ervaring zou gaan opdoen in de Serie C. "Ik had ook aanbiedingen van clubs uit de Serie A en de Premier League, maar dit is de juiste manier om te beginnen", zei hij een week geleden bij zijn presentatie. Juventus pakte dit seizoen onder Sarri voor het negende jaar op rij de landstitel, maar het zo gewenste succes in de Champions League bleef opnieuw uit. De Italiaanse grootmacht werd vrijdag in de achtste finales uitgeschakeld door Olympique Lyon en dat was voor de clubleiding reden om Sarri te ontslaan.
Als opvolgers werden onder anderen Zinedine Zidane, Simone Inzaghi, Mauricio Pochettino en Massimiliano Allegri genoemd. Juventus koos echter voor Pirlo, die razendsnel promotie maakt en nu als trainer debuteert bij de A-ploeg.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
5 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 dag geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
1 dag geleden