Juventus stelt Pirlo aan als opvolger trainer Sarri
TURIJN (ANP) - Andrea Pirlo maakt heel snel promotie bij Juventus. De oud-speler van de 'Oude Dame' werd vorige week gepresenteerd als trainer van het beloftenteam, maar schuift nu al door naar de hoofdmacht. Pirlo volgt de ontslagen Maurizio Sarri op.
"We zijn ervan overtuigd dat Pirlo bij zijn debuut op de bank alles heeft wat nodig is om een excellente en getalenteerde ploeg naar nieuwe successen te leiden", aldus de leiding van de club van onder anderen Matthijs de Ligt en Cristiano Ronaldo. De 41-jarige Italiaan, wereldkampioen in 2006, ondertekende een contract voor twee jaar als hoofdtrainer van Juventus. Pirlo heeft nog geen ervaring als trainer.
'Il Maestro' was tussen 2011 en 2015 de regisseur op het middenveld bij Juventus, waarmee hij vier landstitels veroverde. De Italiaan slaagde er met de club uit Turijn niet in om de Champions League te winnen, iets wat hem eerder met AC Milan wel twee keer lukte.
Trainer ervaring
Het was de bedoeling dat Pirlo bij Juventus Onder 23 als trainer ervaring zou gaan opdoen in de Serie C. "Ik had ook aanbiedingen van clubs uit de Serie A en de Premier League, maar dit is de juiste manier om te beginnen", zei hij een week geleden bij zijn presentatie. Juventus pakte dit seizoen onder Sarri voor het negende jaar op rij de landstitel, maar het zo gewenste succes in de Champions League bleef opnieuw uit. De Italiaanse grootmacht werd vrijdag in de achtste finales uitgeschakeld door Olympique Lyon en dat was voor de clubleiding reden om Sarri te ontslaan.
Als opvolgers werden onder anderen Zinedine Zidane, Simone Inzaghi, Mauricio Pochettino en Massimiliano Allegri genoemd. Juventus koos echter voor Pirlo, die razendsnel promotie maakt en nu als trainer debuteert bij de A-ploeg.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
10 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
14 uur geleden