Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Juventus stelt Pirlo aan als opvolger trainer Sarri

Juventus stelt Pirlo aan als opvolger trainer Sarri

TURIJN (ANP) - Andrea Pirlo maakt heel snel promotie bij Juventus. De oud-speler van de 'Oude Dame' werd vorige week gepresenteerd als trainer van het beloftenteam, maar schuift nu al door naar de hoofdmacht. Pirlo volgt de ontslagen Maurizio Sarri op.

"We zijn ervan overtuigd dat Pirlo bij zijn debuut op de bank alles heeft wat nodig is om een excellente en getalenteerde ploeg naar nieuwe successen te leiden", aldus de leiding van de club van onder anderen Matthijs de Ligt en Cristiano Ronaldo. De 41-jarige Italiaan, wereldkampioen in 2006, ondertekende een contract voor twee jaar als hoofdtrainer van Juventus. Pirlo heeft nog geen ervaring als trainer.

'Il Maestro' was tussen 2011 en 2015 de regisseur op het middenveld bij Juventus, waarmee hij vier landstitels veroverde. De Italiaan slaagde er met de club uit Turijn niet in om de Champions League te winnen, iets wat hem eerder met AC Milan wel twee keer lukte.

Trainer ervaring

Het was de bedoeling dat Pirlo bij Juventus Onder 23 als trainer ervaring zou gaan opdoen in de Serie C. "Ik had ook aanbiedingen van clubs uit de Serie A en de Premier League, maar dit is de juiste manier om te beginnen", zei hij een week geleden bij zijn presentatie. Juventus pakte dit seizoen onder Sarri voor het negende jaar op rij de landstitel, maar het zo gewenste succes in de Champions League bleef opnieuw uit. De Italiaanse grootmacht werd vrijdag in de achtste finales uitgeschakeld door Olympique Lyon en dat was voor de clubleiding reden om Sarri te ontslaan.

Als opvolgers werden onder anderen Zinedine Zidane, Simone Inzaghi, Mauricio Pochettino en Massimiliano Allegri genoemd. Juventus koos echter voor Pirlo, die razendsnel promotie maakt en nu als trainer debuteert bij de A-ploeg.

Meer uit Voetbal

Arteta is trots op Arsenal, maar voelt ook pijn na de nederlaag

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.

2 uur geleden
Luis Enrique spreekt van verdiende zege Champions League van PSG

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.

2 uur geleden
PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

4 uur geleden
Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

8 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

8 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

12 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

13 uur geleden