Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Juventus speelt gelijk tegen negen man van Bologna

Juventus speelt gelijk tegen negen man van Bologna

TURIJN (ANP) - Dusan Vlahovic heeft Juventus diep in blessuretijd van het thuisduel met Bologna aan een gelijkspel geholpen (1-1). De aanvaller scoorde in de 95e minuut, terwijl de bezoekers nog maar met negen man op het veld stonden. Adama Soumaoro en Gary Medel werden in de 84e minuut van het veld gestuurd.

Soumaoro kreeg een rode kaart voor een overtreding op de doorgebroken Álvaro Morata. Arbiter Juan Luca Sacchi liet aanvankelijk verder spelen, maar werd door de videoscheidsrechter naar de kant geroepen. Na het bestuderen van de beelden greep hij alsnog in. Medel was het duidelijk niet eens met de rode kaart voor zijn ploeggenoot. De Chileen protesteerde zo heftig dat hij binnen 5 seconden twee gele kaarten kreeg en ook van het veld moest.

Marko Arnautovic, oud-speler van FC Twente, had Bologna in de 52e minuut op voorsprong gezet. Vlahovic kopte in de extra tijd raak na een sierlijke omhaal van Morata. Matthijs de Ligt had een basisplaats bij Juventus, maar werd na een uur gewisseld. Het had er veel van weg dat de verdediger geblesseerd raakte toen hij met een kopbal probeerde te scoren. Maar trainer Massimiliano Allegri vertelde na afloop dat de Nederlander lichte buikklachten had.

Mitchell Dijks en Jerdy Schouten speelden de hele wedstrijd voor Bologna. Denso Kasius viel een kwartier voor tijd in, maar werd in de slotfase weer gewisseld nadat twee medespelers rood hadden gekregen. Juventus blijft de nummer 4 van de Serie A, met een voorsprong van 6 punten op het als vijfde geklasseerde AS Roma. Trainer José Mourinho en zijn spelers hebben voor maandag een uitduel met Napoli op het programma staan.

Meer uit Voetbal

Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

56 minuten geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

3 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

4 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

16 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

17 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

17 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

18 uur geleden