Juventus speelt gelijk tegen negen man van Bologna
TURIJN (ANP) - Dusan Vlahovic heeft Juventus diep in blessuretijd van het thuisduel met Bologna aan een gelijkspel geholpen (1-1). De aanvaller scoorde in de 95e minuut, terwijl de bezoekers nog maar met negen man op het veld stonden. Adama Soumaoro en Gary Medel werden in de 84e minuut van het veld gestuurd.
Soumaoro kreeg een rode kaart voor een overtreding op de doorgebroken Álvaro Morata. Arbiter Juan Luca Sacchi liet aanvankelijk verder spelen, maar werd door de videoscheidsrechter naar de kant geroepen. Na het bestuderen van de beelden greep hij alsnog in. Medel was het duidelijk niet eens met de rode kaart voor zijn ploeggenoot. De Chileen protesteerde zo heftig dat hij binnen 5 seconden twee gele kaarten kreeg en ook van het veld moest.
Marko Arnautovic, oud-speler van FC Twente, had Bologna in de 52e minuut op voorsprong gezet. Vlahovic kopte in de extra tijd raak na een sierlijke omhaal van Morata. Matthijs de Ligt had een basisplaats bij Juventus, maar werd na een uur gewisseld. Het had er veel van weg dat de verdediger geblesseerd raakte toen hij met een kopbal probeerde te scoren. Maar trainer Massimiliano Allegri vertelde na afloop dat de Nederlander lichte buikklachten had.
Mitchell Dijks en Jerdy Schouten speelden de hele wedstrijd voor Bologna. Denso Kasius viel een kwartier voor tijd in, maar werd in de slotfase weer gewisseld nadat twee medespelers rood hadden gekregen. Juventus blijft de nummer 4 van de Serie A, met een voorsprong van 6 punten op het als vijfde geklasseerde AS Roma. Trainer José Mourinho en zijn spelers hebben voor maandag een uitduel met Napoli op het programma staan.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
11 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
15 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
17 uur geleden