Juventus ontslaat trainer Sarri na uitschakeling Champions League
TURIJN (ANP) - Maurizio Sarri is niet langer trainer van Juventus, de club van Oranje-international Matthijs de Ligt. De 61-jarige Italiaanse trainer heeft zaterdag van de clubleiding te horen gekregen dat hij moet vertrekken. Juventus werd vrijdag door Olympique Lyon uitgeschakeld in de achtste finales van de Champions League.
"De club wil de coach bedanken voor het schrijven van een nieuwe pagina in de geschiedenis van Juventus, met het behalen van de negende achtereenvolgende landstitel", aldus de leiding van Juventus in een korte verklaring.
Sarri kwam vorig jaar zomer over van Chelsea. Bij Juventus was hij de opvolger van Massimiliano Allegri, die vijf jaar lang hoofdtrainer was in Turijn. Juventus behaalde eind vorige maand de 36e landstitel uit de geschiedenis. De club wil echter al heel lang ook de Champions League weer eens winnen. In 1996 gebeurde dat voor het laatst. Vorig seizoen was Ajax in de kwartfinales te sterk.
Opvolger nog onbekend
Juventus verloor de finale van de Champions League zeven keer, waarvan twee keer in de afgelopen vijf jaar.
Het is nog niet duidelijk wie bij Juventus wordt aangesteld als opvolger van Sarri.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
17 minuten geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
9 uur geleden