Juventus ondanks nederlaag bij Lazio naar finale beker
ROME (ANP) - Juventus heeft zich ten koste van Lazio geplaatst voor de finale van het Italiaanse bekertoernooi. Het elftal van Massimiliano Allegri verloor de return in Rome met 2-1, maar dat was goed genoeg na de 2-0-zege in de heenwedstrijd in Turijn
Voor recordhouder Juventus wordt het de 21e bekerfinale. De ploeg won de Coppa Italia veertien keer, voor het laatst in 2021. Juventus kan een bekersucces goed gebruiken. De formatie uit Turijn staat in de Serie A op de derde plaats, op grote afstand van kampioen Internazionale.
Lazio opende de score in de 12e minuut via Valentín 'Taty' Castellanos. De aanvaller werd amper gehinderd bij een corner van Luis Alberto en kopte de bal in de hoek, 1-0. Voor het matige Juventus kwam in de eerste helft alleen Dusan Vlahovic dicht bij een treffer, maar zijn inzet werd gestopt door keeper Christos Mandas.
Grote kans
Castellanos verprutste vlak voor rust nog een grote kans op een tweede treffer. De Argentijn maakte zijn misser meteen na rust goed. Na een pass van opnieuw Luis Alberto gebruikte hij zijn lichaam goed en schoot hij raak, 2-0. Vlahovic was namens Juventus nog een paar keer gevaarlijk, maar het was invaller Arkadiusz Milik die de belangrijke treffer maakte. De oud-Ajacied tikte in de 83e minuut de 2-1 binnen na een voorzet van Timothy Weah, een andere invaller.
Juventus treft in de finale op 15 mei de winnaar van de halve finale tussen Fiorentina en Atalanta. Die twee ploegen spelen woensdag tegen elkaar in Bergamo. Fiorentina won de heenwedstrijd in Florence met 1-0.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
3 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
3 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
4 uur geleden