Juventus ondanks nederlaag bij Lazio naar finale beker
ROME (ANP) - Juventus heeft zich ten koste van Lazio geplaatst voor de finale van het Italiaanse bekertoernooi. Het elftal van Massimiliano Allegri verloor de return in Rome met 2-1, maar dat was goed genoeg na de 2-0-zege in de heenwedstrijd in Turijn
Voor recordhouder Juventus wordt het de 21e bekerfinale. De ploeg won de Coppa Italia veertien keer, voor het laatst in 2021. Juventus kan een bekersucces goed gebruiken. De formatie uit Turijn staat in de Serie A op de derde plaats, op grote afstand van kampioen Internazionale.
Lazio opende de score in de 12e minuut via Valentín 'Taty' Castellanos. De aanvaller werd amper gehinderd bij een corner van Luis Alberto en kopte de bal in de hoek, 1-0. Voor het matige Juventus kwam in de eerste helft alleen Dusan Vlahovic dicht bij een treffer, maar zijn inzet werd gestopt door keeper Christos Mandas.
Grote kans
Castellanos verprutste vlak voor rust nog een grote kans op een tweede treffer. De Argentijn maakte zijn misser meteen na rust goed. Na een pass van opnieuw Luis Alberto gebruikte hij zijn lichaam goed en schoot hij raak, 2-0. Vlahovic was namens Juventus nog een paar keer gevaarlijk, maar het was invaller Arkadiusz Milik die de belangrijke treffer maakte. De oud-Ajacied tikte in de 83e minuut de 2-1 binnen na een voorzet van Timothy Weah, een andere invaller.
Juventus treft in de finale op 15 mei de winnaar van de halve finale tussen Fiorentina en Atalanta. Die twee ploegen spelen woensdag tegen elkaar in Bergamo. Fiorentina won de heenwedstrijd in Florence met 1-0.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
6 uur geleden