Juventus neemt Ihattaren van PSV over en gaat hem verhuren
EINDHOVEN (ANP) - Mohamed Ihattaren (19) keert niet meer terug bij PSV. De Nederlandse middenvelder maakt een transfer naar Italië waar hij een contract heeft getekend bij Juventus, dat hem volgens de Eindhovense club binnen de landsgrenzen gaat verhuren. Mogelijk komt hij de rest van het seizoen voor Sampdoria uit.
"We wensen Mohamed veel succes in Italië en hopen dat deze overstap zowel voor hem persoonlijk als voor zijn carrière goed uitpakt’, reageert directeur voetbalzaken John de Jong namens PSV. Het contract van de Nederlandse jeugdinternational, die Oranje de voorkeur heeft gegeven boven Marokko, liep in Eindhoven medio 2022 af.
PSV besloot eind juli om Ihattaren uit de selectie te zetten. Hij had zich kort daarvoor ziek gemeld en ging daarom niet mee naar Istanbul voor de return in de tweede voorronde van de Champions League tegen Galatasaray. Op internet verscheen een dag voor die wedstrijd echter een foto van Ihattaren die bij zaakwaarnemer Mino Raiola in Frankrijk was.
Ihattaren brak twee jaar geleden door in de hoofdmacht van PSV. De geboren Utrechter botste afgelopen seizoen echter regelmatig met de Duitse trainer Roger Schmidt. In de voorbereiding op dit seizoen bleek dat Ihattaren geen toekomst meer had bij PSV.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft Tottenham Hotspur aan een thuiszege op Brentford geholpen (2-0). De Oranje-international kreeg na een kleine maand weer een basisplaats van trainer Thomas Frank en beloonde het vertrouwen met zijn eerste Premier League-doelpunt. Ook was hij de aangever bij de openingstreffer van Richarlison.
2 minuten geledenSITTARD (ANP) - Ajax kan vanaf 18.45 uur in het competitieduel bij Fortuna Sittard geen beroep doen op Kenneth Taylor. De middenvelder is niet fit, melden de Amsterdammers. Rayane Bounida is wel weer hersteld na ziekte en keert terug in de basisopstelling van trainer Fred Grim.
4 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Invaller Harry Kane heeft koploper Bayern München aan een ruime zege bij subtopper VfB Stuttgart geholpen: 0-5. De Engelse topschutter kwam na een uur binnen de lijnen bij een 1-0-voorsprong en maakte nog een hattrick.
4 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Een treffer van Emiliano Buendía heeft Aston Villa de overwinning bezorgd op Arsenal: 2-1. Het was pas de tweede competitienederlaag van het seizoen voor de koploper in de Premier League.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - PSV mist zaterdag Mauro Júnior in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Braziliaan zou ziek in Eindhoven zijn achtergebleven. Dennis Man is terug in het basiselftal. Coach Peter Bosz gaf de Roemeense aanvaller vorige week rust bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Esmir Bajraktarevic, die Man verving, zit in Friesland weer op de bank.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
11 uur geleden