Juventus laat punten liggen in titelrace
TURIJN (ANP) - Juventus heeft twee punten verspeeld in de strijd om de Italiaanse landstitel. Tegen Sassuolo bleef de ploeg van trainer Maurizio Sarri na zelfs een 2-1-achterstand steken op 2-2. Internazionale kan later op zondagmiddag de koppositie van de club uit Turijn overnemen. Dan moet het wel winnen van SPAL.
Routinier Leonardo Bonucci had Juventus al na 20 minuten op voorsprong gezet, maar binnen de kortste keren stond het weer gelijk. Jeremie Boga passeerde met een knap stiftje Gianluigi Buffon, de 41-jarige doelman die verkozen was boven de Pool Wojciech Sczeszny.
Aan de 2-1 voor Sassuolo, kort na rust, ging een fout van Matthijs de Ligt vooraf. De Oranje-international schoof de bal in de voeten van Francesco Caputo, die Buffon passeerde.
Juventus, als enige club in de Serie A nog ongeslagen, zag doelman Stefano Turati nog redden op een vrije trap van Ronaldo. In de 68e minuut scoorde de Portugees alsnog, uit een strafschop. 'Juve' kreeg nog kansen, onder meer voor invaller Paulo Dybala en Ronaldo, maar middenmoter Sassuolo hield stand.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach RĂºben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
10 uur geleden