Juventus koploper na zege op Chelsea, Zenit mag blijven hopen
TURIJN (ANP) - Juventus is na twee wedstrijden in de Champions League nog zonder puntenverlies. De Italianen versloeg woensdagavond Chelsea met 1-0. Federico Chiesa maakte de kostbare treffer. FC Zenit versloeg Malmö FF met 4-0 en heeft nu ook 3 punten en een beter doelsaldo dat de Londenaren.
Chelsea kon in Turijn in de eerste helft bogen op meer balbezit, Juventus op een hechte verdediging, met Matthijs de Ligt en Leonardo Bonucci als centrale steunpilaren, en op de betere kansen. Voor de snelle tegenaanval stond Chiesa altijd klaar. Meteen na rust had de Italiaanse international succes. Weggestuurd door Bernardeschi tilde hij de bal behendig over doelman Edouard Mendy heen. Halverwege de tweede helft liet Bernardeschi zelf een enorme kans op 2-0 liggen.
De Londense coach Thomas Tuchel probeerde na ruim een uur met drie wissels nog iets te redden. Hij haalde onder anderen Hakim Ziyech naar de kant. De ingreep had niet het gewenste succes. Schoten werden voortdurend geblokt, spits Romelo Lukaku werd zelden in kansrijke positie gebracht.
Zenit rekende in Sint-Petersburg overtuigend af met de regerend Zweedse kampioen en heeft de hoop hervonden in het miljoenenbal. De Braziliaan Claudinho opende de score al na 9 minuten. Vlak na rust vergrootte Daler Koezjajev de voorsprong. Anel Ahmedhodzic maakte de klus voor de ploeg van trainer Jon Dahl Tomasson, ooit voetballend voor Feyenoord en Heerenveen, vrijwel onmogelijk. De Bosniër kreeg rood op advies van de VAR wegens opzettelijk hands waarmee hij een counter onderbrak. Pas in de slotfase profiteerden Aleksei Soetormin en Wendel van de man meer.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
38 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
2 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
3 uur geleden