Juventus koploper na zege op Chelsea, Zenit mag blijven hopen
TURIJN (ANP) - Juventus is na twee wedstrijden in de Champions League nog zonder puntenverlies. De Italianen versloeg woensdagavond Chelsea met 1-0. Federico Chiesa maakte de kostbare treffer. FC Zenit versloeg Malmö FF met 4-0 en heeft nu ook 3 punten en een beter doelsaldo dat de Londenaren.
Chelsea kon in Turijn in de eerste helft bogen op meer balbezit, Juventus op een hechte verdediging, met Matthijs de Ligt en Leonardo Bonucci als centrale steunpilaren, en op de betere kansen. Voor de snelle tegenaanval stond Chiesa altijd klaar. Meteen na rust had de Italiaanse international succes. Weggestuurd door Bernardeschi tilde hij de bal behendig over doelman Edouard Mendy heen. Halverwege de tweede helft liet Bernardeschi zelf een enorme kans op 2-0 liggen.
De Londense coach Thomas Tuchel probeerde na ruim een uur met drie wissels nog iets te redden. Hij haalde onder anderen Hakim Ziyech naar de kant. De ingreep had niet het gewenste succes. Schoten werden voortdurend geblokt, spits Romelo Lukaku werd zelden in kansrijke positie gebracht.
Zenit rekende in Sint-Petersburg overtuigend af met de regerend Zweedse kampioen en heeft de hoop hervonden in het miljoenenbal. De Braziliaan Claudinho opende de score al na 9 minuten. Vlak na rust vergrootte Daler Koezjajev de voorsprong. Anel Ahmedhodzic maakte de klus voor de ploeg van trainer Jon Dahl Tomasson, ooit voetballend voor Feyenoord en Heerenveen, vrijwel onmogelijk. De Bosniër kreeg rood op advies van de VAR wegens opzettelijk hands waarmee hij een counter onderbrak. Pas in de slotfase profiteerden Aleksei Soetormin en Wendel van de man meer.
Meer uit Voetbal
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
20 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
39 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
1 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
4 uur geleden