Juventus koploper na zege op Chelsea, Zenit mag blijven hopen
TURIJN (ANP) - Juventus is na twee wedstrijden in de Champions League nog zonder puntenverlies. De Italianen versloeg woensdagavond Chelsea met 1-0. Federico Chiesa maakte de kostbare treffer. FC Zenit versloeg Malmö FF met 4-0 en heeft nu ook 3 punten en een beter doelsaldo dat de Londenaren.
Chelsea kon in Turijn in de eerste helft bogen op meer balbezit, Juventus op een hechte verdediging, met Matthijs de Ligt en Leonardo Bonucci als centrale steunpilaren, en op de betere kansen. Voor de snelle tegenaanval stond Chiesa altijd klaar. Meteen na rust had de Italiaanse international succes. Weggestuurd door Bernardeschi tilde hij de bal behendig over doelman Edouard Mendy heen. Halverwege de tweede helft liet Bernardeschi zelf een enorme kans op 2-0 liggen.
De Londense coach Thomas Tuchel probeerde na ruim een uur met drie wissels nog iets te redden. Hij haalde onder anderen Hakim Ziyech naar de kant. De ingreep had niet het gewenste succes. Schoten werden voortdurend geblokt, spits Romelo Lukaku werd zelden in kansrijke positie gebracht.
Zenit rekende in Sint-Petersburg overtuigend af met de regerend Zweedse kampioen en heeft de hoop hervonden in het miljoenenbal. De Braziliaan Claudinho opende de score al na 9 minuten. Vlak na rust vergrootte Daler Koezjajev de voorsprong. Anel Ahmedhodzic maakte de klus voor de ploeg van trainer Jon Dahl Tomasson, ooit voetballend voor Feyenoord en Heerenveen, vrijwel onmogelijk. De Bosniër kreeg rood op advies van de VAR wegens opzettelijk hands waarmee hij een counter onderbrak. Pas in de slotfase profiteerden Aleksei Soetormin en Wendel van de man meer.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
13 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
15 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
23 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
1 dag geleden