Juventus koploper na zege op Chelsea, Zenit mag blijven hopen
TURIJN (ANP) - Juventus is na twee wedstrijden in de Champions League nog zonder puntenverlies. De Italianen versloeg woensdagavond Chelsea met 1-0. Federico Chiesa maakte de kostbare treffer. FC Zenit versloeg Malmö FF met 4-0 en heeft nu ook 3 punten en een beter doelsaldo dat de Londenaren.
Chelsea kon in Turijn in de eerste helft bogen op meer balbezit, Juventus op een hechte verdediging, met Matthijs de Ligt en Leonardo Bonucci als centrale steunpilaren, en op de betere kansen. Voor de snelle tegenaanval stond Chiesa altijd klaar. Meteen na rust had de Italiaanse international succes. Weggestuurd door Bernardeschi tilde hij de bal behendig over doelman Edouard Mendy heen. Halverwege de tweede helft liet Bernardeschi zelf een enorme kans op 2-0 liggen.
De Londense coach Thomas Tuchel probeerde na ruim een uur met drie wissels nog iets te redden. Hij haalde onder anderen Hakim Ziyech naar de kant. De ingreep had niet het gewenste succes. Schoten werden voortdurend geblokt, spits Romelo Lukaku werd zelden in kansrijke positie gebracht.
Zenit rekende in Sint-Petersburg overtuigend af met de regerend Zweedse kampioen en heeft de hoop hervonden in het miljoenenbal. De Braziliaan Claudinho opende de score al na 9 minuten. Vlak na rust vergrootte Daler Koezjajev de voorsprong. Anel Ahmedhodzic maakte de klus voor de ploeg van trainer Jon Dahl Tomasson, ooit voetballend voor Feyenoord en Heerenveen, vrijwel onmogelijk. De Bosniër kreeg rood op advies van de VAR wegens opzettelijk hands waarmee hij een counter onderbrak. Pas in de slotfase profiteerden Aleksei Soetormin en Wendel van de man meer.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
44 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
9 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
18 uur geleden