Juventus heeft Chiellini en Dybala terug voor duel met Villarreal
TURIJN (ANP/AFP) - Juventus kan woensdag in de Champions League tegen Villarreal weer beschikken over aanvaller Paulo Dybala en verdediger Giorgio Chiellini. Zij keren terug in de selectie na blessures die hen weken aan de kant hielden. Ook aanvaller Federico Bernardeschi is weer fit na een korte afwezigheid. "De terugkeer van die drie spelers is belangrijk", zei trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie.
De Italiaan leek erop te wijzen dat Dybala, Chiellini en Bernardeschi op de bank beginnen in de return in de achtste finales van de Champions League woensdag (21.00 uur). Als het verlenging wordt, "zullen de wissels belangrijk worden", aldus Allegri. De heenwedstrijd in Spanje eindigde in 1-1.
Leonardo Bonucci, net als Matthijs de Ligt doorgaans een vaste waarde centraal achterin, is nog niet hersteld van een kuitblessure. Ook Denis Zakaria, Weston McKennie en Federico Chiesa zijn nog geblesseerd. Verdediger Alex Sandro kan misschien meedoen.
Villarreal-trainer Unai Emery vindt dat zijn elftal de achtste finales van de Champions League niet te veel moet beschouwen als een soort van bonus. "Het is geweldig om in de Champions League te voetballen, maar dat willen we ook blijven doen", zei hij. "Villarreal moet een vaste waarde worden."
Emery heeft goede herinneringen aan Turijn, waar hij met Sevilla de Europa League won. Met Sevilla ging Emery in het seizoen 2015/2016 wel onderuit bij Juventus (2-0). "We zijn ons ervan bewust hoe groot Juventus is. Het is een van de meest succesvolle teams in Europa", aldus Emery. "We zullen het moeten hebben van ons collectief."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.
9 uur geledenRABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.
11 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.
14 uur geleden