Juventus heeft Chiellini en Dybala terug voor duel met Villarreal
TURIJN (ANP/AFP) - Juventus kan woensdag in de Champions League tegen Villarreal weer beschikken over aanvaller Paulo Dybala en verdediger Giorgio Chiellini. Zij keren terug in de selectie na blessures die hen weken aan de kant hielden. Ook aanvaller Federico Bernardeschi is weer fit na een korte afwezigheid. "De terugkeer van die drie spelers is belangrijk", zei trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie.
De Italiaan leek erop te wijzen dat Dybala, Chiellini en Bernardeschi op de bank beginnen in de return in de achtste finales van de Champions League woensdag (21.00 uur). Als het verlenging wordt, "zullen de wissels belangrijk worden", aldus Allegri. De heenwedstrijd in Spanje eindigde in 1-1.
Leonardo Bonucci, net als Matthijs de Ligt doorgaans een vaste waarde centraal achterin, is nog niet hersteld van een kuitblessure. Ook Denis Zakaria, Weston McKennie en Federico Chiesa zijn nog geblesseerd. Verdediger Alex Sandro kan misschien meedoen.
Villarreal-trainer Unai Emery vindt dat zijn elftal de achtste finales van de Champions League niet te veel moet beschouwen als een soort van bonus. "Het is geweldig om in de Champions League te voetballen, maar dat willen we ook blijven doen", zei hij. "Villarreal moet een vaste waarde worden."
Emery heeft goede herinneringen aan Turijn, waar hij met Sevilla de Europa League won. Met Sevilla ging Emery in het seizoen 2015/2016 wel onderuit bij Juventus (2-0). "We zijn ons ervan bewust hoe groot Juventus is. Het is een van de meest succesvolle teams in Europa", aldus Emery. "We zullen het moeten hebben van ons collectief."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
18 uur geleden