Juventus en Inter houden elkaar in evenwicht in Italiaanse topper
TURIJN (ANP) - De redelijk tamme Italiaanse topper tussen Juventus en Internazionale is geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Spits Dusan Vlahovic bracht Juventus op aangeven van de Italiaan Federico Chiesa na een klein half uur op voorsprong. Daar zette Inter enkele minuten later een fraaie aanval tegenover, die werd afgemaakt door aanvaller Lautaro Martínez. De koploper uit Milaan houdt 2 punten voorsprong op Juve.
De spelers van de nummers 1 en 2 van de Serie A verschenen in Turijn met een rode streep op hun gezicht, om aandacht te vragen voor geweld tegen vrouwen. Oranje-internationals Stefan de Vrij en Denzel Dumfries stonden bij Inter aan de aftrap. Davy Klaassen (Inter) en Dean Huijsen (Juve) kregen geen speelminuten
Chiesa kreeg namens de thuisploeg de eerste grote kans, maar zijn inzet ging over en naast het doel. De aanvaller stond in de 27e minuut met een lage voorzet alsnog aan de basis van de openingstreffer. Met een rake schuiver maakte de Serviër Vlahovic een einde aan zes competitiewedstrijden zonder te scoren.
Goed opgesteld
Uit een van de soepele aanvallen van Inter zorgde de Argentijnse Martínez in de 33e minuut voor de gelijkmaker. Aanvalspartner Marcus Thuram gaf laag voor en de spits rondde fraai af. Martínez is de topscorer van de Serie A met dertien doelpunten in evenveel duels.
In de tweede helft gebeurde er een stuk minder voor beide doelen. Thuram kreeg nog een kans, maar Juve-keeper Wojciech Szczesny stond goed opgesteld.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
10 uur geleden