Juventus en Inter houden elkaar in evenwicht in Italiaanse topper
TURIJN (ANP) - De redelijk tamme Italiaanse topper tussen Juventus en Internazionale is geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Spits Dusan Vlahovic bracht Juventus op aangeven van de Italiaan Federico Chiesa na een klein half uur op voorsprong. Daar zette Inter enkele minuten later een fraaie aanval tegenover, die werd afgemaakt door aanvaller Lautaro Martínez. De koploper uit Milaan houdt 2 punten voorsprong op Juve.
De spelers van de nummers 1 en 2 van de Serie A verschenen in Turijn met een rode streep op hun gezicht, om aandacht te vragen voor geweld tegen vrouwen. Oranje-internationals Stefan de Vrij en Denzel Dumfries stonden bij Inter aan de aftrap. Davy Klaassen (Inter) en Dean Huijsen (Juve) kregen geen speelminuten
Chiesa kreeg namens de thuisploeg de eerste grote kans, maar zijn inzet ging over en naast het doel. De aanvaller stond in de 27e minuut met een lage voorzet alsnog aan de basis van de openingstreffer. Met een rake schuiver maakte de Serviër Vlahovic een einde aan zes competitiewedstrijden zonder te scoren.
Goed opgesteld
Uit een van de soepele aanvallen van Inter zorgde de Argentijnse Martínez in de 33e minuut voor de gelijkmaker. Aanvalspartner Marcus Thuram gaf laag voor en de spits rondde fraai af. Martínez is de topscorer van de Serie A met dertien doelpunten in evenveel duels.
In de tweede helft gebeurde er een stuk minder voor beide doelen. Thuram kreeg nog een kans, maar Juve-keeper Wojciech Szczesny stond goed opgesteld.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
22 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
1 dag geleden