Juventus en Inter houden elkaar in evenwicht in Italiaanse topper
TURIJN (ANP) - De redelijk tamme Italiaanse topper tussen Juventus en Internazionale is geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Spits Dusan Vlahovic bracht Juventus op aangeven van de Italiaan Federico Chiesa na een klein half uur op voorsprong. Daar zette Inter enkele minuten later een fraaie aanval tegenover, die werd afgemaakt door aanvaller Lautaro Martínez. De koploper uit Milaan houdt 2 punten voorsprong op Juve.
De spelers van de nummers 1 en 2 van de Serie A verschenen in Turijn met een rode streep op hun gezicht, om aandacht te vragen voor geweld tegen vrouwen. Oranje-internationals Stefan de Vrij en Denzel Dumfries stonden bij Inter aan de aftrap. Davy Klaassen (Inter) en Dean Huijsen (Juve) kregen geen speelminuten
Chiesa kreeg namens de thuisploeg de eerste grote kans, maar zijn inzet ging over en naast het doel. De aanvaller stond in de 27e minuut met een lage voorzet alsnog aan de basis van de openingstreffer. Met een rake schuiver maakte de Serviër Vlahovic een einde aan zes competitiewedstrijden zonder te scoren.
Goed opgesteld
Uit een van de soepele aanvallen van Inter zorgde de Argentijnse Martínez in de 33e minuut voor de gelijkmaker. Aanvalspartner Marcus Thuram gaf laag voor en de spits rondde fraai af. Martínez is de topscorer van de Serie A met dertien doelpunten in evenveel duels.
In de tweede helft gebeurde er een stuk minder voor beide doelen. Thuram kreeg nog een kans, maar Juve-keeper Wojciech Szczesny stond goed opgesteld.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
1 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
4 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
5 uur geleden