Juventus-eigenaar Exor in kopgroep van afwachtende AEX
AMSTERDAM (ANP) - Exor behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak, die een klein verlies liet zien. Het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabriek Fiat en eigenaren van voetbalclub Juventus, profiteerde van een koopadvies door ING. Beleggers waren verder vooral in afwachting van de goedkeuring van de Amerikaanse schuldendeal.
Afgelopen weekeinde bereikten de Democraten en Republikeinen al een principeakkoord over het verhogen van het schuldenplafond van de overheid. Maar die deal moet nog worden goedgekeurd. Het Amerikaanse Congres zal waarschijnlijk woensdag stemmen over het akkoord. Zonder een verhoging van het schuldenplafond zullen de Verenigde Staten spoedig zonder geld komen te zitten.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 762,47 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 923,13 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,6 procent. In Londen, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, verloor de FTSE-index 0,2 procent.
Prosus en Unilever
Naast Exor (plus 0,8 procent) stond techinvesteerder Prosus in de kopgroep van de AEX, met een winst van 0,7 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een min van 1,3 procent. Chipbedrijf ASMI, dat in de afgelopen tijd sterk profiteerde van het optimisme over de ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), verloor 1 procent.
Unilever daalde 0,1 procent. Het levensmiddelenconcern liet weten dat financieel bestuurder Graeme Pitkethly in mei volgend jaar met pensioen gaat. Het bedrijf is al gestart met het zoeken van een opvolger, waarbij zowel binnen als buiten het bedrijf wordt gekeken.
Ebusco
Bij de kleinere bedrijven steeg Ebusco 4 procent. De fabrikant van elektrische bussen gaat batterijen leveren voor het eerste nieuw te bouwen waterstofbinnenvaartschip ooit. Het bedrijf zet daarmee de eerste stap in de scheepvaart.
In Frankfurt bleef de blik gericht op Borussia Dortmund (min 1,2 procent). De beursgenoteerde Duitse voetbalclub raakte maandag al meer dan een kwart van zijn waarde kwijt na het mislopen van de Duitse landstitel. In Parijs won Rexel 0,8 procent. De Franse distributeur van elektronische componenten neemt Wasco, een groothandel van de installatiebranche in Nederland, over.
Euro en dollar
De euro was 1,0685 dollar waard, tegen 1,0713 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 72,54 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 76,72 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
7 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
15 uur geleden