Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Juventus-eigenaar Exor in kopgroep van afwachtende AEX

Juventus-eigenaar Exor in kopgroep van afwachtende AEX

AMSTERDAM (ANP) - Exor behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak, die een klein verlies liet zien. Het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabriek Fiat en eigenaren van voetbalclub Juventus, profiteerde van een koopadvies door ING. Beleggers waren verder vooral in afwachting van de goedkeuring van de Amerikaanse schuldendeal.

Afgelopen weekeinde bereikten de Democraten en Republikeinen al een principeakkoord over het verhogen van het schuldenplafond van de overheid. Maar die deal moet nog worden goedgekeurd. Het Amerikaanse Congres zal waarschijnlijk woensdag stemmen over het akkoord. Zonder een verhoging van het schuldenplafond zullen de Verenigde Staten spoedig zonder geld komen te zitten.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 762,47 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 923,13 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,6 procent. In Londen, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, verloor de FTSE-index 0,2 procent.

Prosus en Unilever

Naast Exor (plus 0,8 procent) stond techinvesteerder Prosus in de kopgroep van de AEX, met een winst van 0,7 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een min van 1,3 procent. Chipbedrijf ASMI, dat in de afgelopen tijd sterk profiteerde van het optimisme over de ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), verloor 1 procent.

Unilever daalde 0,1 procent. Het levensmiddelenconcern liet weten dat financieel bestuurder Graeme Pitkethly in mei volgend jaar met pensioen gaat. Het bedrijf is al gestart met het zoeken van een opvolger, waarbij zowel binnen als buiten het bedrijf wordt gekeken.

Ebusco

Bij de kleinere bedrijven steeg Ebusco 4 procent. De fabrikant van elektrische bussen gaat batterijen leveren voor het eerste nieuw te bouwen waterstofbinnenvaartschip ooit. Het bedrijf zet daarmee de eerste stap in de scheepvaart.

In Frankfurt bleef de blik gericht op Borussia Dortmund (min 1,2 procent). De beursgenoteerde Duitse voetbalclub raakte maandag al meer dan een kwart van zijn waarde kwijt na het mislopen van de Duitse landstitel. In Parijs won Rexel 0,8 procent. De Franse distributeur van elektronische componenten neemt Wasco, een groothandel van de installatiebranche in Nederland, over.

Euro en dollar

De euro was 1,0685 dollar waard, tegen 1,0713 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 72,54 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 76,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FNV kondigt staking bij Gall & Gall aan op donderdag en vrijdag

UTRECHT (ANP) - Werknemers van Gall & Gall leggen donderdag en vrijdag opnieuw het werk neer uit onvrede over het cao-bod van de slijterijketen, kondigt FNV aan. De vakbond verwacht dat tientallen winkels daardoor gesloten blijven, vooral rond de grote steden.

21 minuten geleden
Scheepvaartorganisatie: 6000 zeevarenden vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Ongeveer 6000 zeevarenden zitten nog vast aan boord van schepen in de Perzische Golf. Dat zei de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez, woensdag over het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Hij riep op tot de-escalatie en maximale terughoudendheid van de strijdende partijen.

21 minuten geleden
OM: terechte zorgen bij omwonenden Tata Steel

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie neemt de zorgen van omwonenden van Tata Steel "serieus". Dat is volgens persofficier Thomas Slieker het signaal dat het OM afgeeft met de aangekondigde strafzaak tegen het staalconcern.

22 minuten geleden
Arriva wil ook vanuit Amersfoort en Den Haag naar Parijs rijden

HEERENVEEN (ANP) - Arriva wil niet alleen vanuit Groningen, maar ook vanuit Amersfoort en Den Haag met treinen naar Parijs gaan rijden. Daartoe heeft de spoorvervoerder, de grootste concurrent van de NS op het spoor, bij toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) aanvragen ingediend.

1 uur geleden
Apple komt via EU-rechter niet af van strengere regels App Store

LUXEMBURG (ANP) - Een poging van Apple om onder strengere EU-regels voor grote techbedrijven uit te komen, is mislukt. Het Gerecht van de Europese Unie heeft de bezwaren van het Amerikaanse techconcern afgewezen en bevestigt dat Apple een zogenoemde poortwachter is voor de App Store en iOS.

1 uur geleden
Provincie: vervolgen Tata Steel is zaak tussen OM en bedrijf

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland vindt het besluit van het Openbaar Ministerie om Tata Steel strafrechtelijk te vervolgen een zaak tussen het OM en het staalconcern. Volgens het OM heeft het in Noord-Holland gevestigde bedrijf onder meer opzettelijk schadelijke stoffen in de lucht gebracht. De provincie laat in een reactie weten hier kennis van te hebben genomen.

2 uur geleden
Ryanair verliest Europese rechtszaak over coronasteun Italië

LUXEMBURG (ANP/RTR) - Ryanair heeft een nederlaag geleden in zijn rechtszaak tegen de Europese Commissie rond Italiaanse coronasteun. Het Gerecht van de Europese Unie heeft woensdag het verweer van de Ierse luchtvaartmaatschappij verworpen.

2 uur geleden