Juventus draait financieel slechtste jaar ooit
TURIJN (ANP/RTR) - De Italiaanse voetbalclub Juventus is financieel zwaar getroffen door de coronapandemie en lockdownmaatregelen. Het nettoverlies in het afgelopen boekjaar, dat liep tot en met juni, is meer dan verdubbeld tot bijna 210 miljoen euro. Dat is voor de club uit Turijn het grootste jaarverlies ooit.
Net als andere voetbalclubs zag Juventus zich gedwongen om tal van wedstrijden in lege stadions te spelen. Daardoor konden er geen tickets worden verkocht en liepen de inkomsten stevig terug. Tegelijkertijd had de club wel te maken met extra kosten. Sportief gezien ging het ook niet als gewenst. Het lukte weer niet om ver te komen in de Champions League en in de Italiaanse competitie moest de de club van Oranje-international Matthijs de Ligt genoegen nemen met de vierde plaats.
Juventus denkt in het nieuwe boekjaar financieel nog veel hinder te ondervinden van de virusuitbraak. De Italianen rekenen opnieuw op een "aanzienlijk verlies". Het ziet er naar uit dat het financiële plaatje er pas vanaf volgend seizoen weer echt beter uitziet.
Juventus is niet de enige topclub die door een moeilijke periode gaat. Manchester United, dat vorige maand Cristiano Ronaldo overnam van Juventus, meldde vrijdag eveneens een fors jaarverlies. Omgerekend ging het in Manchester om ruim 100 miljoen euro. De Engelse club zag als gevolg van de coronacrisis niet alleen de inkomsten op en rond wedstrijddagen wegvallen. Ook de commerciële inkomsten werden door de crisis geraakt. De grootste tegenvaller was de hogere uitgave aan belastingen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft tegen RC Deportivo geen fout gemaakt in aanloop naar de 'Clásico' tussen koploper FC Barcelona en Real Madrid van zondagavond. De nummer 2 won op eigen veld met minimaal verschil van de club uit A Coruña door een treffer van spits Julián Álvarez. Zo verkleinde Atlético de achterstand op Barcelona tot 2 punten. Real volgt op 4 punten van de stadgenoot.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sc Heerenveen heeft in het regen- en stormachtige Den Haag een zwaarbevochten Eredivisiezege geboekt op ADO: 2-3. De Deen Jacob Trenskow was belangrijk voor de Friezen met twee treffers, Maxence Rivera was twee keer de aangever. ADO gaf geen goed vervolg aan de eerste competitieoverwinning van het seizoen, vorige week tegen landskampioen PSV.
8 uur geledenROME (ANP) - Middenvelder Kenneth Taylor heeft met het verzorgen van de openingstreffer tegen Parma een belangrijke bijdrage geleverd aan een nieuwe overwinning van Lazio. De ploeg uit Rome won op eigen veld met 2-1 en heeft daardoor de koppositie weer in handen. Internazionale kan zondag op gelijke hoogte komen bij een zege op Fiorentina.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Het ontslag van John Stegeman en de benoeming van Adri Koster als interim-trainer hebben nog niet tot het gewenste resultaat bij Willem II geleid. De club leed voor eigen publiek een kansloze nederlaag tegen SC Cambuur (1-6).
10 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft na twee gelijke spelen weer een overwinning geboekt in de Bundesliga en is voorlopig weer koploper. Met Oranje-international Joey Veerman de hele wedstrijd binnen de lijnen won de ploeg van trainer Niko Kovač voor eigen publiek nipt van Eintracht Frankfurt: 1-0. Invaller Maximilian Beier maakte tien minuten voor tijd het enige doelpunt met een geplaatst schot in de verre hoek.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Londense derby met Chelsea zaterdag met 2-0 gewonnen in de stromende regen op Stamford Bridge. Door de uitzege klimmen de Spurs van de achttiende naar de twaalfde plaats in de Premier League, met nu 9 punten uit acht duels. Chelsea blijft vierde met 13 punten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - PEC Zwolle is aardig opgeleefd onder interim-trainer Dennis van der Ree. De club leek na een treffer van de ingevallen Elias Sørensen op weg naar een uitzege op FC Utrecht. Sem van Duijn maakte echter in blessuretijd nog gelijk (1-1).
12 uur geleden