
Juventus draait financieel slechtste jaar ooit
TURIJN (ANP/RTR) - De Italiaanse voetbalclub Juventus is financieel zwaar getroffen door de coronapandemie en lockdownmaatregelen. Het nettoverlies in het afgelopen boekjaar, dat liep tot en met juni, is meer dan verdubbeld tot bijna 210 miljoen euro. Dat is voor de club uit Turijn het grootste jaarverlies ooit.
Net als andere voetbalclubs zag Juventus zich gedwongen om tal van wedstrijden in lege stadions te spelen. Daardoor konden er geen tickets worden verkocht en liepen de inkomsten stevig terug. Tegelijkertijd had de club wel te maken met extra kosten. Sportief gezien ging het ook niet als gewenst. Het lukte weer niet om ver te komen in de Champions League en in de Italiaanse competitie moest de de club van Oranje-international Matthijs de Ligt genoegen nemen met de vierde plaats.
Juventus denkt in het nieuwe boekjaar financieel nog veel hinder te ondervinden van de virusuitbraak. De Italianen rekenen opnieuw op een "aanzienlijk verlies". Het ziet er naar uit dat het financiële plaatje er pas vanaf volgend seizoen weer echt beter uitziet.
Juventus is niet de enige topclub die door een moeilijke periode gaat. Manchester United, dat vorige maand Cristiano Ronaldo overnam van Juventus, meldde vrijdag eveneens een fors jaarverlies. Omgerekend ging het in Manchester om ruim 100 miljoen euro. De Engelse club zag als gevolg van de coronacrisis niet alleen de inkomsten op en rond wedstrijddagen wegvallen. Ook de commerciële inkomsten werden door de crisis geraakt. De grootste tegenvaller was de hogere uitgave aan belastingen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
52 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is terug in de selectie van FC Barcelona. Dat meldt zijn club op X. De 28-jarige middenvelder is na een lichte blessure weer fit genoeg om donderdag in de Champions League uit bij Newcastle United te kunnen spelen. De Jong deed afgelopen zondag nog niet mee tijdens het competitieduel met Valencia.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.
19 uur geleden