Justitieministers EU voor strenger straffen kindermisbruik
BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Justitie willen alle vormen van seksueel misbruik en uitbuiting van kinderen strafbaar stellen. Ze willen ook hogere straffen voor kindermisbruik. De ministers hebben hierover vrijdag in Brussel een akkoord bereikt, waarmee ze de onderhandelingen met het Europees Parlement ingaan. Ierland, Spanje, Zweden en Slovenië zijn het niet eens met de tekst van de ministers. Die vinden ze te mager.
Deze landen onthielden zich van stemming, wat in Brussel als tegenstem geldt. Net als België, Luxemburg, Finland en Letland vinden zij het akkoord "niet ambitieus genoeg" als het gaat om toestemming voor seksuele handelingen door kinderen die seksueel meerderjarig zijn.
Het conceptvoorstel van de Europese Commissie beschrijft duidelijk wanneer er geen sprake kan zijn van toestemming. De Raad van ministers heeft essentiële delen van deze tekst geschrapt, aldus zeven landen in een gezamenlijke verklaring. "We betreuren het ten zeerste dat de meerderheid van de lidstaten zich niet kon vinden in een ambitieuzere aanpak", stellen België, Finland, Ierland, Letland. Luxemburg, Slovenië en Zweden.
België, Luxemburg, Letland en Finland hebben uiteindelijk wel ingestemd met het akkoord, omdat er ook goede onderdelen in zitten. België en Letland hopen dat er alsnog een passage over het begrip instemming komt in de definitieve regels voor de lidstaten. Beide landen hopen dat dit tijdens de onderhandelingen met het Europees Parlement wordt geregeld.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
7 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
8 uur geleden