Justitieministers EU voor strenger straffen kindermisbruik
BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Justitie willen alle vormen van seksueel misbruik en uitbuiting van kinderen strafbaar stellen. Ze willen ook hogere straffen voor kindermisbruik. De ministers hebben hierover vrijdag in Brussel een akkoord bereikt, waarmee ze de onderhandelingen met het Europees Parlement ingaan. Ierland, Spanje, Zweden en Slovenië zijn het niet eens met de tekst van de ministers. Die vinden ze te mager.
Deze landen onthielden zich van stemming, wat in Brussel als tegenstem geldt. Net als België, Luxemburg, Finland en Letland vinden zij het akkoord "niet ambitieus genoeg" als het gaat om toestemming voor seksuele handelingen door kinderen die seksueel meerderjarig zijn.
Het conceptvoorstel van de Europese Commissie beschrijft duidelijk wanneer er geen sprake kan zijn van toestemming. De Raad van ministers heeft essentiële delen van deze tekst geschrapt, aldus zeven landen in een gezamenlijke verklaring. "We betreuren het ten zeerste dat de meerderheid van de lidstaten zich niet kon vinden in een ambitieuzere aanpak", stellen België, Finland, Ierland, Letland. Luxemburg, Slovenië en Zweden.
België, Luxemburg, Letland en Finland hebben uiteindelijk wel ingestemd met het akkoord, omdat er ook goede onderdelen in zitten. België en Letland hopen dat er alsnog een passage over het begrip instemming komt in de definitieve regels voor de lidstaten. Beide landen hopen dat dit tijdens de onderhandelingen met het Europees Parlement wordt geregeld.
Meer uit Buitenland
GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
2 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
48 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
53 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
2 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
3 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
3 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
3 uur geleden