Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitieminister Yeşilgöz: vonnis MH17 is niet het sluitstuk

Justitieminister Yeşilgöz: vonnis MH17 is niet het sluitstuk

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Dilan Yeşilgöz ziet het vonnis in de MH17-zaak niet als het sluitstuk in de zaak over het passagiersvliegtuig dat is neergehaald boven Oekraïne, "hoe belangrijk het vonnis ook is". Tijdens een debat doelde de bewindsvrouw daarmee onder meer op de zaak die nog loopt tegen Rusland bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens.

"Nederland blijft met bondgenoten strijden voor waarheidsvinding, gerechtigheid en rekenschap voor allen die door deze tragedie zijn geraakt", aldus de minister. Ze licht toe dat alle partijen in deze rechtszaak nog hoger beroep aan kunnen tekenen. Bovendien loopt er behalve bij het mensenrechtenhof ook nog een juridische procedure bij de internationale burgerluchtvaartorganisatie (ICAO), die Nederland samen met Australië is begonnen tegen Rusland.

Yeşilgöz zegt dat haar gedachten zijn bij de slachtoffers en hun nabestaanden. "Voor wie dit een hele heftige en emotionele dag moet zijn."

Donderdag hebben drie verdachten in het MH17-proces een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen omdat ze betrokken waren bij het neerhalen van de vlucht op 17 juli 2014. Daar kwamen alle 298 inzittenden bij om het leven. Rebellenleider Igor Girkin, zijn rechterhand Sergej Doebinski en garnizoenscommandant Leonid Chartsjenko zijn tot deze straf veroordeeld. Een vierde verdachte, Oleg Poelatov, is vrijgesproken.

Hoewel de mannen op internationale opsporingslijsten zijn geplaatst, zijn ze nog altijd niet gearresteerd, ook omdat Rusland geen onderdanen uitlevert. De justitieminister hoopt dat "de verantwoordelijken ook hun straf uitzitten" en wil "alles op alles zetten" om dat te laten gebeuren. Maar daar wil ze niet te veel op vooruitlopen omdat ze een eventueel vervolg van de strafzaak vanwege een beroep niet in de weg wil zitten.

Voor de verdachten zullen er wel degelijk consequenties zijn als de uitspraak onherroepelijk is, benadrukt Yeşilgöz. "Dan kunnen ze niet zomaar rondreizen", aldus de minister.

Meer uit Binnenland

Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

37 minuten geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

2 uur geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

12 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

16 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

20 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

22 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

22 uur geleden