Justitieminister wil enkele bezuinigingen op subsidies uitstellen
DEN HAAG (ANP) - Verzoeken van Tweede Kamerleden om een aantal bezuinigingen op subsidies van het ministerie van Justitie en Veiligheid uit te stellen tot na 2025 kunnen op medewerking van minister David van Weel rekenen. Hij komt hiermee de parlementariërs tegemoet die hierover wijzigingsvoorstellen hebben gedaan op de begroting, die donderdag onderwerp is van debat.
De minister staat bijvoorbeeld positief tegenover de voorstellen om het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid en het expertisecentrum onlinemisbruik Offlimits in 2025 te ontzien.
De coalitiepartijen hebben afgesproken om uiteindelijk een miljard euro te bezuinigen op subsidies, te beginnen met 275 miljoen euro in 2025. Ministeries moeten daaraan bijdragen naar rato van de subsidies die ze uitdelen. Bij het ministerie van Justitie en Veiligheid gaat het om een bezuiniging die opbouwt van 5 miljoen euro in 2025 tot 29 miljoen euro in 2028.
'Dubbelzinnig'
Michiel van Nispen (SP) juicht de welwillendheid van de minister toe, maar vindt deze ook "dubbelzinnig". Want hij spaart alleen de organisaties waar Tweede Kamerleden voor op zijn gekomen. Andere subsidies worden al wel gekort in 2025, bijvoorbeeld waar het gaat om het Rode Kruis en de reclassering op Bonaire.
De bewindsman gaf toe dat hij het liefst op geen enkele organisatie had bezuinigd, maar dat dit nu eenmaal de opdracht is van de coalitie. In eerste instantie heeft hij ervoor gekozen om de "kaasschaaf" toe te passen door elke subsidie gelijk te korten. Naar aanleiding van de verzoeken van Kamerleden kon hij organisaties "in enkele gevallen" respijt geven.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten moeten zich op het ministerie van Asiel en Migratie melden, omdat ze niet voldoen aan hun wettelijke taak om voor voldoende opvangplekken te zorgen. Het gaat om Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Beverwijk, Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) begint dinsdag met zeventien Nederlandse bedrijven een drie dagen durende handelsmissie in China. Hij werd als Kamerlid vijf jaar geleden nog door Beijing op een sanctielijst geplaatst vanwege onder meer zijn kritiek op mensenrechtenschendingen in China.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jaap van Delden voelde een "enorme druk" over hoe het met de vaccinatiegraad ging in Nederland ten opzichte van andere landen. Dat zei de oud-RIVM-vaccinatiedirecteur tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het uitvoeren van de coronavaccinaties was geen plan B voorbereid, toen bleek dat de prikken niet door de huisarts gezet konden worden. Dat zei Jaap van Delden, tijdens een deel van de pandemie programmadirecteur vaccinatie voor het RIVM, tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten die geen asielopvang organiseren, moeten langskomen bij het ministerie van Asiel. Minister Bart van den Brink zegt in radioprogramma Dit is de Dag dat hij volgende week "de volgende stap" zet in het escalatieproces bij de eerste gemeenten. Welke gemeenten dat zijn, maakt Van den Brink dan ook bekend.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Er moeten geen hogere straffen komen voor daders tussen de 12 en 17 jaar, vindt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66). Onder meer het vorige kabinet-Schoof wilde de maximale straffen voor 14- en 15-jarigen verhogen, maar Van Bruggen ziet dat niet zitten.
2 dagen geleden