Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitieminister wil enkele bezuinigingen op subsidies uitstellen

Justitieminister wil enkele bezuinigingen op subsidies uitstellen

DEN HAAG (ANP) - Verzoeken van Tweede Kamerleden om een aantal bezuinigingen op subsidies van het ministerie van Justitie en Veiligheid uit te stellen tot na 2025 kunnen op medewerking van minister David van Weel rekenen. Hij komt hiermee de parlementariërs tegemoet die hierover wijzigingsvoorstellen hebben gedaan op de begroting, die donderdag onderwerp is van debat.

De minister staat bijvoorbeeld positief tegenover de voorstellen om het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid en het expertisecentrum onlinemisbruik Offlimits in 2025 te ontzien.

De coalitiepartijen hebben afgesproken om uiteindelijk een miljard euro te bezuinigen op subsidies, te beginnen met 275 miljoen euro in 2025. Ministeries moeten daaraan bijdragen naar rato van de subsidies die ze uitdelen. Bij het ministerie van Justitie en Veiligheid gaat het om een bezuiniging die opbouwt van 5 miljoen euro in 2025 tot 29 miljoen euro in 2028.

'Dubbelzinnig'

Michiel van Nispen (SP) juicht de welwillendheid van de minister toe, maar vindt deze ook "dubbelzinnig". Want hij spaart alleen de organisaties waar Tweede Kamerleden voor op zijn gekomen. Andere subsidies worden al wel gekort in 2025, bijvoorbeeld waar het gaat om het Rode Kruis en de reclassering op Bonaire.

De bewindsman gaf toe dat hij het liefst op geen enkele organisatie had bezuinigd, maar dat dit nu eenmaal de opdracht is van de coalitie. In eerste instantie heeft hij ervoor gekozen om de "kaasschaaf" toe te passen door elke subsidie gelijk te korten. Naar aanleiding van de verzoeken van Kamerleden kon hij organisaties "in enkele gevallen" respijt geven.

Meer uit Politiek

Ruime meerderheid Kamer kan leven met inzet marineschip Evertsen

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.

5 uur geleden
D66 deelt zorgen oppositie over gevolgen WIA-bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.

10 uur geleden
Ipsos: lokale partijen gaan winnen bij gemeenteraadsverkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.

15 uur geleden
BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

1 dag geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

1 dag geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

1 dag geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

1 dag geleden