Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitieminister wil enkele bezuinigingen op subsidies uitstellen

Justitieminister wil enkele bezuinigingen op subsidies uitstellen

DEN HAAG (ANP) - Verzoeken van Tweede Kamerleden om een aantal bezuinigingen op subsidies van het ministerie van Justitie en Veiligheid uit te stellen tot na 2025 kunnen op medewerking van minister David van Weel rekenen. Hij komt hiermee de parlementariërs tegemoet die hierover wijzigingsvoorstellen hebben gedaan op de begroting, die donderdag onderwerp is van debat.

De minister staat bijvoorbeeld positief tegenover de voorstellen om het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid en het expertisecentrum onlinemisbruik Offlimits in 2025 te ontzien.

De coalitiepartijen hebben afgesproken om uiteindelijk een miljard euro te bezuinigen op subsidies, te beginnen met 275 miljoen euro in 2025. Ministeries moeten daaraan bijdragen naar rato van de subsidies die ze uitdelen. Bij het ministerie van Justitie en Veiligheid gaat het om een bezuiniging die opbouwt van 5 miljoen euro in 2025 tot 29 miljoen euro in 2028.

'Dubbelzinnig'

Michiel van Nispen (SP) juicht de welwillendheid van de minister toe, maar vindt deze ook "dubbelzinnig". Want hij spaart alleen de organisaties waar Tweede Kamerleden voor op zijn gekomen. Andere subsidies worden al wel gekort in 2025, bijvoorbeeld waar het gaat om het Rode Kruis en de reclassering op Bonaire.

De bewindsman gaf toe dat hij het liefst op geen enkele organisatie had bezuinigd, maar dat dit nu eenmaal de opdracht is van de coalitie. In eerste instantie heeft hij ervoor gekozen om de "kaasschaaf" toe te passen door elke subsidie gelijk te korten. Naar aanleiding van de verzoeken van Kamerleden kon hij organisaties "in enkele gevallen" respijt geven.

Meer uit Politiek

Komende dagen meer gesprekken begroting, PRO bij Jetten en Heinen

DEN HAAG (ANP) - De gesprekken over de rijksbegroting tussen kabinetsleden en oppositiepartijen gaan de komende dagen verder. Maandag spreekt PRO met zowel de premier als vicepremiers en met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD), melden bronnen aan het ANP.

1 uur geleden
Klaver vindt dat PRO in EU moet kiezen voor sociaaldemocraten

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland moet zich in de Europese Unie aansluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie, vindt partijleider Jesse Klaver. Daarmee onderschrijft hij het advies dat een commissie vrijdag uitbracht. "Het doet recht aan zowel de inhoud als onze ambitie om zoveel mogelijk invloed te hebben in Europa", motiveert de linkse politicus op het sociale medium Bluesky.

2 dagen geleden
Commissie PRO adviseert aansluiting bij sociaaldemocraten in EU

BRUSSEL (ANP) - Een adviescommissie van Progressief Nederland (PRO) heeft de nieuwe partij aangeraden om zich binnen de Europese Unie aan te sluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie. De Partij van de Arbeid behoorde al tot de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement, maar GroenLinks zat bij de Groenen. Sinds de fusie is onduidelijk bij welke groep PRO gaat horen.

2 dagen geleden
Jetten wil steun voor totale begroting, dus geen 'cherrypicking'

DEN HAAG (ANP) - Het is de bedoeling dat de totale miljoenennota brede steun krijgt in de Tweede Kamer, zei Rob Jetten vrijdag in zijn wekelijkse persconferentie. Hij wil dus geen "cherrypicking", waarbij partijen de ene begroting wel steunen en de andere niet. "Veel dingen hangen met elkaar samen, en dan kom je elkaar ook snel in de weg te zitten."

2 dagen geleden
Van Weel wil landelijke lijn tegen trekkers op snelweg

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel wil dat er één landelijke lijn komt hoe lokaal gezag moet omgaan met trekkers op de snelweg. Dat zei hij voorafgaand aan de ministerraad. Nu mogen de burgemeester, politie en het Openbaar Ministerie lokaal bepalen of en hoe zij hiertegen optreden, maar Van Weel erkent dat dit niet altijd werkt als het gaat om boeren die met trekkers op de snelweg rijden.

2 dagen geleden
Heinen denkt dat oppositiepartijen bij elkaar te brengen zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën verwacht dat oppositiepartijen wel bij elkaar te brengen zijn om een brede deal voor het budget van 2027 te maken. Dat zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.

2 dagen geleden
Ongeduldig PRO ziet kabinet niet bewegen in onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."

2 dagen geleden