Justitieminister wil enkele bezuinigingen op subsidies uitstellen
DEN HAAG (ANP) - Verzoeken van Tweede Kamerleden om een aantal bezuinigingen op subsidies van het ministerie van Justitie en Veiligheid uit te stellen tot na 2025 kunnen op medewerking van minister David van Weel rekenen. Hij komt hiermee de parlementariërs tegemoet die hierover wijzigingsvoorstellen hebben gedaan op de begroting, die donderdag onderwerp is van debat.
De minister staat bijvoorbeeld positief tegenover de voorstellen om het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid en het expertisecentrum onlinemisbruik Offlimits in 2025 te ontzien.
De coalitiepartijen hebben afgesproken om uiteindelijk een miljard euro te bezuinigen op subsidies, te beginnen met 275 miljoen euro in 2025. Ministeries moeten daaraan bijdragen naar rato van de subsidies die ze uitdelen. Bij het ministerie van Justitie en Veiligheid gaat het om een bezuiniging die opbouwt van 5 miljoen euro in 2025 tot 29 miljoen euro in 2028.
'Dubbelzinnig'
Michiel van Nispen (SP) juicht de welwillendheid van de minister toe, maar vindt deze ook "dubbelzinnig". Want hij spaart alleen de organisaties waar Tweede Kamerleden voor op zijn gekomen. Andere subsidies worden al wel gekort in 2025, bijvoorbeeld waar het gaat om het Rode Kruis en de reclassering op Bonaire.
De bewindsman gaf toe dat hij het liefst op geen enkele organisatie had bezuinigd, maar dat dit nu eenmaal de opdracht is van de coalitie. In eerste instantie heeft hij ervoor gekozen om de "kaasschaaf" toe te passen door elke subsidie gelijk te korten. Naar aanleiding van de verzoeken van Kamerleden kon hij organisaties "in enkele gevallen" respijt geven.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ook coalitiepartij CDA is kritisch op de manier waarop minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) de miljoenenbezuiniging op hulpgeld voor UNRWA ongedaan wil maken. Afgelopen maandag liet de D66-bewindsman weten dat hij de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen dit jaar al wil terugdraaien door in september een aanpassing te doen in de volgende begroting.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor 9 euro per maand moeten mensen in de daluren door heel Nederland kunnen reizen, vindt GroenLinks-PvdA. Tweede Kamerlid Habtamu de Hoop stelde zo'n tijdelijk "klimaatticket" voor in een debat over openbaar vervoer, met het oog op de stijgende brandstofprijzen. Het zou van mei tot september moeten gelden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.
18 uur geledenBREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.
1 dag geleden