Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitieminister VS wil toegang tot abortus beschermen

Justitieminister VS wil toegang tot abortus beschermen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister Merrick B. Garland van Justitie noemt het besluit van het Hooggerechtshof om het grondwettelijke recht van vrouwen op abortus af te schaffen "een verwoestende klap voor het recht op vrijheid van keuze rondom voortplanting". Hij belooft de autoriteit van het ministerie te gebruiken om het abortusrecht te beschermen, meldt The New York Times.

In een gedetailleerde verklaring zei Garland dat de beslissing de gewoonte ondermijnt dat de rechtbank precedenten moet respecteren. Dat beginsel heeft geholpen de rechtsstaat in stand te houden door het werk van de rechtbank consistent te houden en het vertrouwen van de burgers te behouden dat het als een neutrale scheidsrechter optreedt.

Garland riep het Congres op een ​​federale wet goed te keuren die het recht op abortus beschermt en die volgens hem "het vermogen van vrouwen om volledig en gelijkelijk deel te nemen aan de samenleving waarborgt". Zijn pleidooi komt op het moment dat de Republikeinen, gestimuleerd door het besluit van het Hooggerechtshof, de staatsparlementen aanmoedigen abortussen in elke staat van het land te verbieden.

"Het ministerie van Justitie is het absoluut niet eens met de beslissing van de rechtbank", aldus Garland in een verklaring. "Het zal een onmiddellijke en onomkeerbare impact hebben op het leven van mensen in het hele land. En het zal zeer onevenredig zijn in zijn effect, met de grootste lasten die worden gevoeld door mensen van kleur en mensen met beperkte financiële middelen."

Meer uit Buitenland

Ruim honderd partijgenoten spreken steun uit voor Starmer

LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.

43 minuten geleden
Duitsland ziet meer cyberaanvallen en wil gaan terugslaan

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.

3 uur geleden
Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

4 uur geleden
Libanon: 380 doden bij aanvallen sinds ingaan bestand met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.

4 uur geleden
Rusland bevestigt einde bestand met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.

5 uur geleden
Israël keurt oprichting tribunaal voor aanvallen 7 oktober goed

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.

5 uur geleden
Starmer zegt ondanks druk dat hij doorgaat met land besturen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."

6 uur geleden