Justitieminister Syrië in opspraak door executievideo's
DAMASCUS (ANP/AFP) - Mensenrechtenactivisten hebben opgeroepen tot het vertrek van de nieuwe Syrische minister van Justitie. Shadi al-Waisi wordt gelinkt aan de executie van twee vrouwen die waren beschuldigd van prostitutie.
In Syrië trad een interim-regering aan nadat rebellen het regime van dictator Bashar al-Assad ten val hadden gebracht. Er ontstond ophef over de justitieminister nadat videobeelden waren opgedoken van twee executies, naar verluidt uit 2015.
In één filmpje moet een vrouw die is beschuldigd van prostitutie knielen op straat. Een man die lijkt op Waisi spreekt haar kort en filmt vervolgens op zijn telefoon hoe ze wordt doodgeschoten. In een andere video lijkt hij een doodvonnis uit te spreken dat meteen wordt voltrokken.
Rechter
Het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten zegt dat Waisi inderdaad de man in de video's is. Hij zou destijds als rechter actief zijn geweest voor al-Qaeda. De nieuwe Syrische machthebbers hebben nog niet gereageerd op die bewering.
Activisten reageren verontwaardigd. Non-profitorganisatie Syria Justice and Accountability Centre eist dat de minister uit zijn functie wordt gezet en noemt zijn benoeming een schandaal. "Dit stuurt de slechtst mogelijke boodschap naar iedereen in Syrië en het buitenland."
Meer uit Buitenland
STARNBERG (ANP/DPA) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
43 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
3 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
4 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
6 uur geleden