Justitieminister België: vrijheid meningsuiting politici cruciaal
LUXEMBURG (ANP) - Volgens de Belgische minister van Justitie Annelies Verlinden moet er alles aan worden gedaan om in het belang van de democratie geweld tegen politici tegen te gaan. Ze zei dat in reactie op de mogelijke aanslag die twee mannen uit Antwerpen planden op de Belgische premier Bart De Wever en PVV-leider Geert Wilders. Dat zei Verlinden voor het begin van een bijeenkomst met de EU-ministers van Justitie in Luxemburg.
Wilders heeft door de dreiging zijn verkiezingsactiviteiten stilgelegd.
Verlinden heeft over de verijdelde aanslag met de Nederlandse minister Foort van Oosten (Justitie) gesproken. Ze vinden beiden dat er "absolute nood is om zeker in de verkiezingstijd in Nederland alles eraan te doen dat we de vrijheid van meningsuiting kunnen bewaken en dat democratische debatten op televisie, in het parlement of elders kunnen plaatsvinden", zei Verlinden.
Maatregelen
"Geweld mag nooit getolereerd worden", zei de politica. "Meningsverschillen moeten kunnen bestaan, moeten uitgesproken worden, in of buiten het parlement. Als geweld wordt gebruikt om haat te verspreiden, zullen we daar heel kordaat tegen optreden", zei Verlinden.
De Belgische minister bedankte "alle veiligheidsdiensten en alle politiediensten die op basis van de beschikbare informatie de bescherming van alle betrokken politici" hebben gegarandeerd.
In het belang van het onderzoek wilde ze niet zeggen waar de informatie vandaan kwam en of er met de Nederlandse veiligheidsdiensten is samengewerkt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
3 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
4 uur geleden