Justitieminister België verder in knel na plassen over politieauto
BRUSSEL (ANP) - Plassen tegen een politieauto op de verjaardag van de justitieminister van België brengt de minister verder in het nauw. Beelden van het incident wekken de indruk dat minister Vincent Van Quickenborne toch op de hoogte was van het wangedrag van zijn verjaardagsgasten, terwijl hij dat in alle toonaarden ontkent.
Bezoekers van Van Quickenbornes verjaardagsfeest drie weken geleden plasten meermaals tegen een bij diens huis geparkeerde politieauto. De politie reageerde verontwaardigd. De minister, die mede over de politie gaat, sprak zijn afkeuring uit maar hield vol dat het hem was ontgaan.
Daarover rijzen nieuwe vragen nu omroep VRT beelden heeft bemachtigd van die augustusavond. De plassende gasten lijken lachend foto's en filmpjes te hebben gemaakt van hun strapatsen met de lege en open politiewagen, waar ze ook even in gaan zitten. Een paar uur later komt ook de minister naar buiten. Op de stoep bekijkt hij samen met een feestganger schaterend zijn telefoon en doet hij alsof hij gaat plassen. Daarna loopt hij naar de politieauto en doet hij de deur open.
Opheldering
Van Quickenborne blijft erbij dat hij van niets wist. "Uit gebaren afleiden dat hij op de hoogte was, is interpretatie", zegt zijn departement.
Het Openbaar Ministerie laat weten dat het onderzoek nog niet is afgerond. De politievakbonden eisen opnieuw opheldering. Vakbondsman Carlo Medo spreekt van "verantwoordelijkheid nemen en zijn conclusies trekken".
De politie bewaakt het huis van Van Quickenborne extra sinds misdaadbendes het op hem hebben voorzien. Daarom moest de liberale minister eerder zelfs enige tijd onderduiken.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
36 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
2 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
2 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
3 uur geleden