Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie wil vier jaar cel voor Bossche burenruzie

Justitie wil vier jaar cel voor Bossche burenruzie

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Bosch vier jaar cel geëist, waarvan één voorwaardelijk, tegen drie betrokkenen bij de geruchtmakende burenruzie op de Orthen in Den Bosch. Daarbij werden in juni twee mannen met een ijzeren staaf en een knuppel geslagen en met een riek gestoken. Een dubbele poging doodslag, aldus de officier van justitie.

Het conflict was een climax in een al langer lopend conflict tussen de mensen. Volgens regionale media speelde ook de zaak rond groepsverkrachtingen een rol. Verschillende jonge mannen zouden in een garage aan de Orthen meisjes hebben verkracht. Die zaak is nog onder de rechter. Een van de buren zou bij de politie over de verkrachtingen hebben gesproken. Een van de verdachten vrijdag is vader Robby M. van de hoofdverdachte in de verkrachtingszaak.

M. wilde alleen vertellen dat er die dag ruzie was over een schutting. "Maar als ik de hele voorgeschiedenis moet vertellen, zitten we hier over drie weken nog."

Beelden van de ruzie stonden nog dezelfde avond op sociale media. Ze werden ook in de rechtszaal getoond.

Meer uit Binnenland

Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

2 minuten geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

45 minuten geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

3 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

6 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

10 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

14 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

16 uur geleden