Justitie wil vier jaar cel voor Bossche burenruzie
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Bosch vier jaar cel geëist, waarvan één voorwaardelijk, tegen drie betrokkenen bij de geruchtmakende burenruzie op de Orthen in Den Bosch. Daarbij werden in juni twee mannen met een ijzeren staaf en een knuppel geslagen en met een riek gestoken. Een dubbele poging doodslag, aldus de officier van justitie.
Het conflict was een climax in een al langer lopend conflict tussen de mensen. Volgens regionale media speelde ook de zaak rond groepsverkrachtingen een rol. Verschillende jonge mannen zouden in een garage aan de Orthen meisjes hebben verkracht. Die zaak is nog onder de rechter. Een van de buren zou bij de politie over de verkrachtingen hebben gesproken. Een van de verdachten vrijdag is vader Robby M. van de hoofdverdachte in de verkrachtingszaak.
M. wilde alleen vertellen dat er die dag ruzie was over een schutting. "Maar als ik de hele voorgeschiedenis moet vertellen, zitten we hier over drie weken nog."
Beelden van de ruzie stonden nog dezelfde avond op sociale media. Ze werden ook in de rechtszaal getoond.
Meer uit Binnenland
ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.
56 minuten geledenNUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
12 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
12 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
14 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
1 dag geleden